Legendární pálenice v Prádle – tam, kde to všechno začíná

Legendární pálenice v Prádle – tam, kde to všechno začíná

autor: Red. foto: se svolením Fernet-Stock Božkov

Tajemství kombinace čtrnácti bylin, které dávají dohromady charakteristickou chuť likéru Fernet, je ukryté právě zde. Prádlo je méně známou součástí portfolia Stock-Plzeň Božkov, ale o to větší perlou ve skutečnosti je.

Až se jednou projdete místy, kde se vyrábí a následně staří základ pro slavný Fernet, uchvátí vás vůně sušených bylin a zákoutí, kde je schované nejedno tajemství výroby. Najdete tu třeba whisky, ochutnáte ale i další lihoviny z portfolia Plzeň-Stock Božkov, jehož katalog čítá více, než pět stovek různých značek alkoholu.

„Keby ste tu tak mohli byť“, říká Petr Bobula, brand ambassador Fernetu Stock, přitom se zhluboka nadechne, aby do sebe nasál vůni bylin, které ho v té chvíli obklopují.

Které z nich jsou nám známé? Zeměžluč, chininová kůra, hořec, pomerančová kůra, heřmánek římský… Část receptury ale zůstává zahalená výrobním tajemstvím, které v této chvíli znají pouze dva lidé na světě. Prádlo je tím místem, kde to celé začíná, a kde se zhruba 80 tun bylin postupně sceluje a ladí do dokonalosti.

Pouze dvě ze čtrnácti bylin jsou místní, dovézt do Prádla zbytek vyžaduje doslova cestu kolem světa. „Byliny zostávajú v 60percentnom liehu aspoň dva mesiace a potom putujú do Božkova, kde z nich vyrábame všetky produkty Fernetu Stock,“ pokračuje ve vyprávění celé story Peter. Ať už je to Fernet Stock Original, jeho citrusová verze, nebo dáváte přednost Fernetu Barrel Edition, tak právě zde váš oblíbený nápoj začíná svoji pouť. Charakterizuje jej bylinný základ, řemeslný um a desítky let zkušeností. Díky této kombinaci může být přesně takový, jaký je. Mimochodem, může trvat dokonce až rok, než se dostane ke svým zákazníkům.

Prádlo je pro Fernet jednoznačně domovem. Zde se rodí, je o něj perfektně postaráno a díky této péči pak může vyrazit do světa, kde desítky let těší milovníky tohoto hořkobylinného nápoje, který dobyl svět už před více než sto lety. A jeho obliba díky péči profesionálů roste i dnes.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář