Přímo do srdce Côtes de Bordeaux

Přímo do srdce Côtes de Bordeaux

autor: Red. foto: se svolením Chateau Loumelat

Blaye je jedinečné městečko, kde se setkává umění a historie, nedotčené časem a zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Z jeho královské pevnosti se po staletí naskýtá výhled na prestižní okolní vinice. A necelých 10 kilometrů od Blaye sídlí vinařství Chateau Loumelat.

S výhledem na ústí řeky Gironde má Chateau Loumelat ideální polohu. Jeho vinice těží z velkého slunečního osvitu, který zaručuje dokonalé zrání hroznů pro výrobu těch nejlepších vín. Vinice jsou vysázeny na skvělých písčitohlinitých a jílovito-vápenitých podložích tvořených několika sedimentačními vrstvami, které zde před miliony let zanechal oceán. Až 240 slunečných dní v roce a geologická historie dávají oblasti Blaye její jedinečný charakter.

Vinice Chateau Loumelat, kterou od roku 1778 vlastní rodina Mariochaud, je nyní provozována pod dohledem a s maximální péčí rodiny Lesgourgues. 94 akrů vinic je určeno k výrobě červených vín z parcely Loumelat, 27 akrů k výrobě bílých vín z parcely Champ des Pins.

Chateau Loumelat patří do skupiny Vignobles Lesgourgues z francouzského Bordeaux. Vignobles Lesgourges funguje jako partnerský, možná až rodinný podnik, pod který spadají čtyři vinařství v Bordeaux a jedno v jižní Francii. Jsou také součástí prestižního, moderního a dynamického klubu nazvaného Vignobles & Singatures, který je složen ze 17 nejvýznamnějších francouzských vinařů a destilérů.

Ale zpátky do Chateau Loumelat, Červená vína tohoto vinařství jsou založena především na odrůdě Merlot. Roční produkce vinařství je 300 000 lahví. A právě i v elegantním, příjemně ovocném Chateau Loumelat Cuvée J.J. Lesgourgues 2019 je Merlot hlavní odrůdou. V poměru Merlot 80%, Cabernet Sauvignon 20% má toto víno tmavě granátovou barvu, ve vůni je poměrně intenzivní, působí krásně ovocně, s dominancí ostružin a černého rybízu. V ústech se projeví tóny povidel, vanilky a dubového dřeva se středně dlouhou dochutí. Tato kombinace z něj dělá ideální víno pro sychravé podzimní večery, jaké konečně nastaly. Chateau Loumelat Cuvée J.J. Lesgourgues 2019 zrálo 16 měsíců na sudu, díky tomu je krásně kulaté, výborně se hodí ke kachním a husím prsům, skvěle si toto víno vychutnáte například i v kombinaci s telecím či jehněčím masem.

Pokud tedy nemáte v těchto dnech v plánu přímo cestovat do francouzské oblasti Bordeaux, zřejmě nebude lepší cesty, než se alespoň v duchu nechat přenést na tato uhrančivá místa. A díky nabídce 4+2 od společnosti Premier Wines & Spirits se skvělým Chateau Loumelat Cuvée J.J. Lesgourgues 2019 ve skleničce, se vám podaří mnohem lépe užít si tyto sychravé dny a navíc ve velmi dobré společnosti.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář