VENTA je cool, VENTA je hot!

VENTA je cool, VENTA je hot!

autor: Red. foto: Archiv společnosti

Mobilní, pevné, funkční, flexibilní, designově jednoduché, minimalistické a elegantní. To vše platí o cateringovém nábytku značky VENTA.

Znáte to – jste pozvaní na catering, na společenskou akci nebo prostě jdete ráno v hotelu na snídani, a stojí tam stoly, na které se doslova bojíte položit si nápoj. Ne však v tomto případě, ne ve vašem hotelu.

Před padesáti lety story začala tím, že německého designéra Karla Büchina nudily klasické koktejlové bistro stolky. To byl ještě asistentem na Berlínské universitě umění, kde přemýšlel o založení své vlastní společnosti. Ze začátku se věnoval různým odvětvím průmyslového designu od klik až po telefony, zásadní ale pro jeho společnost byla spolupráce s Hotelem Adlon Kempinski Berlin, pro které poprvé exkluzivně tyto stolky navrhnul. Produkt byl velmi úspěšný. Následovaly jeho další verze a ty se rychle šířily do hotelů a cateringových společností nejen po celé Evropě a USA, ale v podstatě do celého světa. A nezůstalo jen u toho.

I ty nejluxusnější hotely bojují s prostorem. Funkční, elegantní, vzdušný, přitom vhodně využitý prostor je v hotelu umění. Bufetové stoly potřebujete pro společenské akce, catering nebo pro snídaně. Jednou jsou potřeba v přízemí, jindy zase v salonku ve čtvrtém patře. Takový nábytek musí být jednoduše manipulovatelný, neměl by zabírat mnoho místa, přitom musí splňovat nejvyšší hotelové standardy a ideálně být kompatibilní s ostatním hotelovým gastrozařízením. Karl Büchin si toto uvědomoval a skrze svou společnost vytvořil zbrusu nový brand, VENTA by Büchin Design.

Atraktivní, praktický a flexibilní

Tato tři slova by následující vývoj značky mohla dokonale vystihnout. Skvělý designér, jakým Büchin jistě je, ihned nabídnul různé kombinace materiálů a odstínů úspěšného stolku, od tvrzeného skla po kompozitové moderní materiály, upravoval jejich variabilitu a skladnost. Dnes si do něj navíc můžete nainstalovat jednoduše ovladatelné LED osvětlení, které dodá akci komornější nádech, nebo ho může klient dobře využít pro osvětlení v korporátních barvách.

Postupem času VENTA by Büchin Design vyvinula a stále vyvíjí kompletní bufetové zařízení. Od stohovatelných barových židlí, přes sety různých stolů, které po akci jednoduše obsluha poskládá pod sebe, čímž zaberou místo jenom pro jeden jediný stůl. Ovšem jenom pokud je zítra potřebujete na další akci. Pokud ne nebo jsou třeba úplně jinde, poskládají se do tašek či boxů a převezou tam, kde jsou zrovna potřeba, což je pro cateringovou společnost ideální, rychlé a jednoduché.

VENTA je cool, VENTA je hot!

Technologie postoupily a VENTA, jakožto progresivní firma, která na trhu udává tempo, samozřejmě jde s dobou. Kompletní aktivní zařízení v této chvíli nabízí už i pro gastronomický provoz cateringových akcí, bufetů či snídaní. Díky jejich výrobkům můžete potraviny či nápoje chladit, ohřívat, udržovat požadovanou teplotu nebo přímo před hosty vařit, či grilovat. VENTA má svůj chafing, nebo je na jejich ohřevy možné pokládat v rámci rautu i jiné nádoby. Díky technologii COOL + HOT na jednom bufetovém stole dosáhnete teplotního rozpětí -5 až 110 °C. Ráno zapnete snídaně a stůl chladí, v poledne potřebujete nabídnout návštěvníkům konference break formou bufetu, přepnete nastavení a do půl hodiny hostům podáváte na stejném stole jídlo, jehož teplota je udržovaná pomocí ohřevu. Další specialitou jsou indukční bufetové stoly, které jsou ideálním řešením pro udržování teplot pokrmů v různých nádobách, tudíž odpadá používání chafingů a bufet může hned vypadat mnohem moderněji, barevněji a živěji.

„Povrchová deska je vysoce odolná. Vnitřní zařízení je v případě indukcí od švýcarské firmy Gastros nebo u COOL+HOT od švýcarské firmy Höller, které jsou pro tyto technologie naprosto bezkonkurenční,“ popisuje univerzálnost a kvalitu technologií Viktor Hornych ze společnosti Design Gastro, která produkty VENTA by Büchin Design v České a Slovenské republice exkluzivně zastupuje. „Designem ani technickými parametry VENTA na trhu nemá konkurenci.“

Kvalitní německou a švýcarskou výrobu, proslulou preciznost produkce, elegantní, odlehčený design, originální a funkční řešení oceňují například v hotelové síti hotelů Marriott, které jsou plošně zařizované právě bufetovými systémy VENTA by Büchin Design. Až půjdete na akci do pražské O2 Universum, s tímto zařízením se setkáte určitě. A nejenom tam. Mnoho špičkových hotelů a cateringových společností napříč ČR, Slovenskem ale i celým světem se inspiruje touto značkou a nechává si navrhnout unikátní řešení pro svůj vlastní provoz.

Komerční sdělení.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář