Hélène Darroze (tentokrát) at Home

Hélène Darroze (tentokrát) at Home

autor: Red. foto: Archiv restaurace

Jak vypadá delivery servis od nové britské michelinské trojhvězdy Hélène Darroze at The Connaught?

Tak si to představte – zrovna pro svou hospodu dostanete od MICHELIN Guide třetí hvězdu a musíte mít zavřeno. K vzteku. Chcete prodávat, chcete vařit, chcete servírovat, chcete se prostě s tou třetí hvězdou předvést. A ono to nejde. Ok, zařídíte si vlastní delivery. Jak to ale připravit, když máte tři hvězdy a jídlo od vás, byť domů, by mělo patřičně vypadat i chutnat?

Takto!

Hélène Darroze provozuje restauraci v hotelu The Connaught už deset let. Mimo to má ještě dvojhvězdu Marsan přímo v Paříži. Nedávno parádně zrekonstruovaný restaurant Hélène Darroze at The Connaught připravuje špičkovou francouzskou kuchyni. Co se po vás chce? Hodně málo. Především si to celé máte vychutnat.

Menu je krásně nastylováno a připraveno částečně k ohřátí, částečně rovnou k jídlu. V restauraci vám večeři připraví těsně před tím, než si ji odnesete domů, čímž se zachovává co možná nejvyšší kvalita jídla. Série rozkošných krabiček ve tvaru hvězdy dává od první chvíle najevo, že i doma to s tímto jídlem bude hodně ojedinělý zážitek. Několik málo věcí, které bude potřeba ohřát, jednoduše vložíte do trouby tak jak jsou a je to.

A o jaké jídlo přesně se jedná? Podle oborníků je hodně podobné tomu, co dostanete přímo v restauraci, pokud je otevřená. Delivery food je v podání Hélène Darroze přehlídkou malých, přitom chuťově velmi bohatých pokrmů, které i v této formě prezentují množství kuchařských dovedností. Evidentní jsou u každého nového jídla.

Menu

Objednávka začíná čerstvým chlebem. Následuje příjemné překvapení v podobě velké plechovky kaviáru. Alespoň tak to na první pohled vypadá. Ponoříte-li do plechovky perleťovou lžičku, která je mimochodem součástí objednávky, pod kaviárem odhalíte další vrstvy. Jsou sestavené z kombinace cornwallského kraba, růžového grapefruitu a malých kousků ředkviček. Pravda, je to jídlo za příplatek, mimo standardní menu a stojí rovných 85 £, nicméně je hodně spešl a spíše pro zvláštní příležitost.

Foie gras s rebarborou, kampotským pepřem a koprem je následující chod. Zmíněný obal ve tvaru hvězdy funguje jednoduše jako podnos s poklicí a plating je super zachovaný. Nestane se vám, že domů přivezete zcela jinou formu jídla oproti té, kterou jste si vyzvedli.

Pro následující chod využijete troubu, do které na 10 minut vložíte XXL hřebenatku. Doručí vám jí ovázanou motouzem (viz. foto). Po vyndání z trouby jednoduše rozstřihnete nůžkami a můžete podávat. Následně uvnitř objevíte hřebenatku s mangoldem, černým lanýžem a lískovým oříškem. Tak co? Už máte chuť?

A když už máte troubu rozehřátou, vložte do ní maso Limousinského skotu, což je další dish. Je jemně doladěné Tandoori kořením a dále mrkví, jarní cibulkou a koriandrem. Vše předvařené, zabalené a připravené tak, abyste pokrm mohli rovnou vložit na 30 minut do trouby, kde se dodělá. Jednoduché, ovšem špičkové telecí se pod lžící krásně rozpadá.

Dejme tomu, že je to amuse bouche – sýrový chod Stichelton s portským vínem, dehydrovanými hrozny a piniovými oříšky. Na první pohled jednoduché, ovšem chuťové nabušené jídlo.

A následuje přehlídka dezertů. První z nich je ve sklenici naložená čokoláda Taïnori Pure Dominican Republic s koriandrem a čekankou. Stačí odšroubovat víčko a ponořit se do ní lžící.

Druhým extra dishem mimo základní menu je francouzský koláček rum baba. V signature podání Hélène Darroze to ale nebude tak jednoduché! Baba k vám dorazí namočený v armagnacu s další malou lahví, jejíž obsah vylijete na babu, až bude ležet před vámi na talíři. Celý pokrm zakončíte citrónovou trávou chantilly. Zní to sice jako bláznivá kombinace, nicméně Hélène Darroze je svými koláčky rum baba proslulá. Bude tedy snad vědět, co dělá. Tento extra chod si v trojhvězdou oceněné kuchyni nechají zaplatit částkou 18 £ a pokud si od šéfkuchařky budete objednávat jídlo, na tento pokrm nesmíte zapomenout.

Výjimečné delivery menu uzavírá francouzské Canelé – jak jinak? Dokonalá karamelizace je něco, co nikde jinde neuvidíte. Už jenom za to by si tu zasloužili třetí hvězdu. Dotažené, vynikající, luxusní.

Co za to a jak se menu mění?

Samotné menu se obměňuje každý týden, ale ne ve všem. Jsou zde suroviny, například XXL hřebenatka, které zůstávají, ovšem v jiné úpravě.

K večeři dostanete malou láhev champagne Krug, nic vám ale nebrání vybrat si i zajímavější vína. Ceny začínají kolem příjemných 20 £ a končí až na 495 £ za 2015 Montrachet Grand Cru, Domaine Thénard, pokud se na to cítíte.

Toto delivery menu od slavné Hélène Darroze, které skutečně působí i chutná jak z trojhvězdové kuchyně, vám dovezou v okruhu do 8 mil. A pokud vám v těchto časech chybí návštěva luxusní restaurace, nebude snad lepší volby. Navíc, je to jedna ze dvou michelinských tříhvězd v UK, která tuto službu aktuálně poskytuje. To samo o sobě je unikátním momentem.

Menu je k dispozici vždy v pátek a v sobotu večer. Cena pro dva začíná na ceně 195 £.

Daiquiri – drink s neutuchající slávou, který milujeme a jehož základem je samozřejmě bílý rum. Co když ale narazíte na takový, který je jednoduše – absolutní Game changer?
Slavný nizozemský šéfkuchař a spolumajitel několika michelinským průvodcem oceněných restaurací neztrácí čas. Po té, co restaurace Pure C přišla najednou o dvě hvězdy Michelin Guide, se hodlá...
Cukrářského nadšence a experimentátora hledejte za značkou Sugar Life. Myšlenka vybudovat ji se zrodila už v roce 2018 během jeho cesty do Barcelony, kde ochutnal džem z mučenky a manga, což byla na...
Houby, zvěřina nebo kachna, stejně jako třeba dušená masa, to jsou pokrmy, které by v následujících týdnech mohly být servírované na náš stůl. Ladí totiž dobře s chladnějším počasím a skvěle budou...
Jemnost a hravost chutí, jejich barvitost a nekonečná inspirace – to vše a mnohem více nabízí giny z Japonska, Filipín, Vietnamu nebo třeba z Indie. Nacházíme se ve druhé polovině našeho příběhu....
Jistě, lanýž o váze 1,3 kg jsem mohl prodat za majlant. Bylo mi ale jasné, že se brzy nic tak výjimečného nezopakuje. Takže jsem se rozhodl úplně jinak.
Překvapivě je na maltském talíři nejtypičtější králík. Vaří se na mnoho způsobů. Nejčastěji v rajčatové omáčce se špagetami. Ideální způsob, jak si užít maltskou kuchyni je návštěva podniku...
Usedlost Perano se nachází v srdci Chianti Classico v Gaiole a těší se výjimečnému klimatu i půdě. Vinice se nacházejí v nadmořské výšce 500 metrů, tedy vysoko nad nadmořskou výškou obvyklou pro...
Nebližší ostrov Karibiku dokáže uhranout několika různými způsoby. Vyberte si – dokonalé pláže, průzračná voda, ve které nešnorchlovat by bylo hříchem, průměrná roční teplota 30 °C nebo výjimečný rum.