Public Interest Bar má na menu pět nových songů a plánuje párty

Public Interest Bar má na menu pět nových songů a plánuje párty

autor: Ján Chovanec foto: se svolením baru Public Interest

Public Interest je jedním z top míst v Praze, kam si zajdete na skvělý drink a taky za atmosférou klasického old fashioned baru. Na začátku října vykopává nové koktejlové menu podle stejně klasických songů. A ta atmosféra? Jsou vlastně dvě…

„Kdo nás zná, ví, že do jedenácti hodin máme pravidla speak easy baru a ten, kdo někdy vydržel až do jedné hodiny ranní, bude vědět, že v Publicu tou dobou začíná proudit úplně jiná energie,“ usmívá se šéfbarman Filip Žák tajemně, když sedíme v baru za zataženými závěsy. Židle jsou ještě obrácené vzhůru nohama, tým se pomalu připravuje na hosty, kteří sem začnou proudit až za několik hodin. „Náš bar má nabídnout obě tyto tváře barové kultury. Můžete sem na rande, pozdě v noci je to už ale úplně jiný vibe,“ míní šéfbarman Public Interest Baru, který stojí za novým koktejlovým menu. Ale i u této informace chce být zjevně skromný a říká, že měl spíše právo veta, než že by sestavil celou novou nabídku sám. „Vybral jsem oblíbené písničky, to bylo to hlavní, pak jsme to dali dokupy všichni tři barmani, kteří tu mícháme.“ Vzápětí ještě dodá, že nové drinky, o kterých je řeč, nekopírují nutně sezonu, dle všeho budou v nabídce baru minimálně do konce ledna příštího roku, nebo dokud je prostě hosté budou chtít.

Namíchej mi song

Pět drinků – pět songů. Ochutnejte dle nálady jeden nebo je vyzkoušejte postupně všechny. Každý z nich vám i barmanům připomene jinou story, každý odkáže na jiného interpreta. „Jsou to legendární skladby, které se u nás na 99 % každý večer zahrají,“ říká Filip. „Neobejde se to bez nich.“

Candy od Iggyho Popa, Heroes od Davida Bowieho, Satisfaction od Rolling Stones, High Hopes z dílny Pink Floyd a playlist koktejlů zakončuje skladba Ring of fire od Johnny Cashe. Báze zajistily prémiové spirity – Reserva Eminente rumu, dále jeden ze skupiny London dry ginů, Glenmorangie X a Etter hruška, Belvedere vodka a v posledním drinku narazíte La Dama Tequilu. Zmíněná sezónnost barmany ve většině případů nechává chladnými. Na to se v Publicu zas tak moc nehraje.

„Úplně jsme se netrápili sezónností produktů. Myslím, že v republice, kde může sněžit v dubnu a v listopadu to může být venku na tričko, se podle toho nemůžeme zas tak moc orientovat. Řídíme se více oblibou koktejlů, jejich náročností při přípravě a dostupností ingrediencí. Obecně, pokud nás i hosty ty drinky baví, proč je měnit? Hosté se nám běžně na takové koktejly vrací, nechceme jim je jen tak vzít,“ dodává šéfbarman.

Candy vám, už dle názvu, samozřejmě nabídne líbivost a sladkost, nebo sladko-kyselost, o což se postará passion fruit a strouhaná čokoláda, Bowieho Heroes bude oproti tomu hořko-kyselý drink, ovoněný citrónovou trávou a dolitý proseccem. Silnou satisfakci – a to snad pro jednou i podzimní – vám dle barmanů zajistí kombinace whisky v kombinaci s hruškou u drinku Satisfaction, a srdcovka High Hopes má krásný čirý servis dozdobený pouze jednou kandovanou třešní Maraschino. Je to na první pohled působivý, jemný, nasládlý drink, dolitý růžovou limonádou. Ring of fire by vlastně bylo dobré Negroni twistnuté na tequile, ale na konci vás možná malinko překvapí jemná chuť chilli, kterého se do drinku dává malá kapka. Právě díky tomu je název drinku přesně na svém místě.

Život baru po lockdownu

První postcovidové menu je tedy na světě. „Čekali jsme, až se dostane situace kolem gastra alespoň trochu do normálu, kdy nebudeme za barem pracovat podstav a budeme mít za sebou další úspěšné hostování našeho baru na Karlovarském filmovém festivalu. Jsme zpátky a můžeme se naplno věnovat hostům v Publicu,“ věří Filip. „Tuto dobu a naše nové menu vnímám jako návrat k dobrému barmanskému řemeslu. Konečně snad budeme moct normálně připravovat drinky pro naše hosty.“

Těchto pět signature koktejlů-songů není jedinou novinkou Public Interest baru. Jako v každém normálním roce bar plánuje v říjnu, resp. na přelomu října a listopadu i oslavu svých narozenin. Letos už sedmých. „Bude proto zařízená speciální lokace, do Publicu bychom se všichni nevešli. Jediné, co mohu slíbit, že to bude ve velkém stylu. Brzy to oznámíme skrze naše sociální sítě a pozveme lidi, včetně všech informací a specialit,“ dodává šéfbarman baru Public Interest.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář