Zatraceně dobrý jukebox. Muzika, kterou měl rád Anthony Bourdain

Zatraceně dobrý jukebox. Muzika, kterou měl rád Anthony Bourdain

autor: Red. foto: se svolením Maxe Vadukula

Režisér filmu Roadrunner sdílel playlist s oblíbenými písněmi Anthonyho Bourdaina. Morgan Neville sestavil playlist ze skladeb, o kterých se Bourdain zmiňoval, a něco přidali blízcí přátelé Bourdaina.

Režisér zatím posledního dokumentu o Anthonym Bourdainovi, který nese název Roadrunner, se podělil o celkem rozsáhlý playlist, který má obsahovat oblíbenou muziku dnes už legendárního zesnulého kulináře.

Playlist příznačně začíná klasikou od skupiny Modern Lovers, písní Roadrunner a pokračuje řadou skladeb od kapel a zpěváků jako Beach Boys, Talking Heads, Iggy Pop, The Stooges, Grandmaster Flash and the Furious Five, Marvin Gaye, Rosa Yemen, Joy Division, Velvet Underground, Hank Williams, Parliament-Funkadelic, Harold Melvin and the Blue Notes a Bob Dylan.

Režisér Morgan Neville u příležitosti představení tohoto playlistu řekl: „Když jsem začal natáčet dokument Roadrunner, v podstatě první věc, kterou jsem udělal, bylo sestavení playlistu všech skladeb, které Tony kdy vyslovil. Postupně jsem přidával skladby, které zmiňoval v knihách, rozhovorech, příbězích na Instagramu a dalších. Nakonec jsem měl asi 18 a půl hodiny hudby. Nedávno jsem se poradil s některými Tonyho přáteli a ti tam přidali ještě několik dalších songů. Vznikl tak zatraceně dobrý jukebox."

Dokument Roadrunner byl uveden do kin před pár měsíci poté, co měl premiéru na filmovém festivalu Tribeca. Dokument nabízí rozsáhlý přehled Bourdainova života a kariéry během natáčení pořadu Parts Unknown na CNN, až do jeho smrti sebevraždou v červnu 2018. Ačkoli dokument získal vcelku pozitivní recenze, vyvolal určitou kontroverzi kvůli použití technologie umělé inteligence k obnovení Bourdainova hlasu, s čímž vyjádřila nespokojenost i anthonyho vdova Ottavia Bourdainová.

Zdroj: Rolling Stone

 

 

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář