Mumm Grand Cordon Rosé – když se v šampaňském odráží síla Pinot Noir

Mumm Grand Cordon Rosé – když se v šampaňském odráží síla Pinot Noir

autor: Red. foto: se svolením společnosti Pernod-Ricard

„Toto růžové vyjadřuje sílu a strukturu hroznů Pinot Noir doplněnou elegantní vůní červeného ovoce a výraznými kořeněnými tóny. Je to víno, které si vychutnáte. Ideální partner k pokrmům s plnou chutí," řekl o něm sklepmistr šampaňského domu MUMM.

Zrodila se legenda

Původně německá rodina Mumm založila v roce 1827 ve francouzské Remeši firmu Maison de Champagne G. H. Mumm. V roce 1876 nechal Georges Hermann Mumm u příslušných úřadů zaregistrovat název Cordon Rouge, který se používá dodnes. Třetím významným letopočtem pro společnost je rok 1920. Tehdy se vedení ujal René Lalou, který stojí za nastartováním mimořádného a dodnes trvajícího úspěchu šampaňského domu G. H. Mumm. Šampaňské Mumm je symbolem té nejvyšší kvality, o čemž svědčí fakt, že je dům jedním z dodavatelů šampaňského na anglický královský dvůr.

V roce 1958 bylo na festivalu v Cannes představeno světu šampaňské Mumm Rosé. Vinná réva, ze které je vyráběno, je pečlivě vybírána ze 77 různých vinic legendárního regionu Champagne v severní Francii. Je to jediné místo na světě, kde se může vyrábět víno s označením šampaňské, a to z povolených odrůd Chardonnay, Pinot Noir a Meunier. Jediný možný proces je Méthode Traditionnele, tedy druhotné kvašení v láhvi. Přesně tímto způsobem vznikají celosvětově proslulá vína výjimečné kvality Mumm nebo Perrier-Jouët, která patří mezi nejznámější a nejvýznamnější.

Mumm Rosé si zamilujete

Mumm Grand Cordon Rosé ztělesňuje vášeň a vše, co je typické pro odrůdu Pinot Noir, pěstovanou na legendárních vinicích Maison Mumm v oblasti Champagne ve Francii.

Nové, inovativní růžové šampaňské vyniká vyváženou, živou, energickou a dokonale suchou chutí s náznaky letních plodů, která přetrvává po celý dlouhý závěr. Barva je jemná, světle lososová s odlesky oranžové, aroma intenzivně ovocné s dotekem vanilky a karamelu.

Jemné perlení si zamilujete, aroma Mumm Grand Cordon Rosé je komplexní, elegantní a intenzivní, přináší tóny kandovaného bobulového ovoce. Po ochutnání ucítíte zpočátku energickou, vzpružující a svěží chuť. Jeho dosage je 6 g/l. Cuvée v poměru 22 % Chardonnay, 60 % Pinot Noir a 18 % Meunier je jednoduše ideální.

Toto šampaňské se skvěle hodí k jedinečným příležitostem, oslavám a přípitkům stejně jako pro lahodné osvěžení. Vynikne a bude exkluzivním partnerem pokrmů ze zeleniny, klidně i čistě veganských. Bude však skvěle skórovat také například s hovězím tatarákem. Podáváme při teplotě 8–10 °C.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář