Gastrozvyklosti na královském dvoře aneb Královna Alžběta II. si nechá namíchat klidně 4 drinky za den

Gastrozvyklosti na královském dvoře aneb Královna Alžběta II. si nechá namíchat klidně 4 drinky za den

A vy jste si mysleli, že Královna Anglie s vámi nemůže mít nic společného? Omyl! Alžběta II. si dá denně koktejl, klidně i čtyři kousky. 

Pořád nevěříte? Vzpomínáte, jak se rozhodla krájet dort mečem místo nože, a byla kvůli tomu opravdu drzá?

Říká se, že kromě krájení dortu mečem se královna ráda baví i jinak…

Není totiž žádným tajemstvím, že královská rodina prostě umí pít. Jak mnozí fanoušci rodiny vědí, už maminka královny Alžběty, Královna Matka, byla tak silná pijanka, že se o ní vtipkovalo, že má „dutou nohu", tedy že jaksi… hodně snese. A proslýchá se, že Alžběta pokračuje v tradici své matky.

Kdyby tomu skutečně tak bylo…

Podle dvorního spisovatele královské rodiny Bryana Kozlowského, autora bestselleru "Ať žije královna! 13 pravidel pro život od nejdéle vládnoucí britské panovnice", královna údajně dokonce „překonává matčiny pijácké schopnosti tím, že do sebe zvládne hodit čtyři silné koktejly denně – začíná těsně před obědem". Autor to uvedl autor pro časopis Women's Health. Jasně, že jsou to jenom drby a královský dvůr se k nim oficiálně nevyjádří, ale je to sranda!

Bryan ve své knize uvádí, že bývalý královský šéfkuchař Darren McGrady tato tvrzení zpochybňuje a tvrdí, že pokud by tomu opravdu tak bylo, královna by byla permanentně „naložená", kdyby pila tolik, kolik se o ní povídá.

Přesto autor v knize naznačuje, že vztah královny Alžběty II. k alkoholu, který si podle všeho skutečně pravidelně dopřává, může být ve skutečnosti tajemstvím jejího dlouhého života. „Po celou dobu její vlády alkohol vždy plnil funkci rychle působícího prostředku proti stresu, jsou to dávky tekuté dekomprese v hektických dnech," napsal. A je jasné, že královna musí mít stresu hodně…

Plus pár podivností navíc

Tak zaprvé Královna nejí pizzu

Minuta ticha, prosím, za všechny ty kýčovité dobroty, o které Její Excelence přichází. „Jedenáct let v paláci jsme pizzu vůbec nepodávali, dokonce ani na recepcích," řekl deníku Insider bývalý šéfkuchař královny Alžběty II Darren McGrady.

Princ Charles každý den vynechává oběd

To jste věděli?! Charles jí pouze dvě jídla denně. Bohužel pro jeho zaměstnance na jednodenních návštěvách nebo zahraničních zájezdech to znamená, že přijdou o oběd také. „Někdy to může být problém," řekl deníku Daily Mail anonymní královský dvořan.

Nikdo nemůže jíst korýše, když je na cestách

Toto pravidlo platí jako prevence proti onemocnění. Podle deníku The Sun je to poslední, co si královna přeje, aby během pobytu mimo svůj domov prodělala nějakou nepříjemnou reakci na jídlo…

Princ William a princ Harry milují fast foody

Zatímco jejich babička si na fast food nepotrpí, princátka ano. Existuje fotka, jak si pochutnávají na Mickey D´s! Princ William si dokonce v roce 2020 nechal do Kensingtonského paláce doručit kari prostřednictvím služby Uber Eats. Chlapáci!

Styl držení čajového porcelánu

Královská etiketa, bod číslo 101. Odbornice na královskou etiketu Myka Meier vysvětlila časopisu People, že královská rodina musí palcem a ukazováčkem stisknout horní část ucha šálku. Už to zkoušíte doma?

Královna neloupe banány

„U banánu odřízne spodek, banán podélně rozřízne a pak ho nakrájí na malé plátky, které sní vidličkou," uvedla pobočnice v rozhovoru pro Recepty Plus.

Královská rodina nemůže jíst česnek

Škoda, mohla být sranda… Asi tušíte proč. „V Buckinghamském paláci se s česnekem nevaří," řekl deníku National Post bývalý šéfkuchař paláce, John Higgins. „Předpokládám, že je tomu tak pro případ, že by se vám chtělo královsky si říhnout." No… To by rozhodně nebylo královské.

 

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář