Guy Savoy přišel o třetí hvězdu Michelin Guide. A není sám

Guy Savoy přišel o třetí hvězdu Michelin Guide. A není sám

autor: Red. foto: se souhlasem Guy Savoy

Zemětřesení ve světě gastronomie! Týden před slavnostním vyhlášením michelinského průvodce Francií pro rok 2023 byla jedna z nejlepších restaurací na světě, kterou vede Guy Savoy v pařížské La Monnaie, degradována ze tří na dvě hvězdičky Michelin Guide.

„Až dosud jsem ve své kariéře poznal jen lepší okamžiky. Dnes večer přemýšlím o týmech a zítra si s nimi promluvím. Letos jsme prohráli, ale příští rok to zase vyhrajeme," řekl šéfkuchař, který se dlouhá léta drží na špičce světové gastronomie.

Stejný „trest“ stihl i Christophera Coutanceaua, šéfkuchaře a vášnivého rybáře z trojice podniků sdružujících se pod názvem La Rochelle, který v roce 2020 obdržel svou třetí hvězdu a také zvláštní ocenění za angažovanost v oblasti udržitelného rybolovu v roce 2019.

„Jedná se o výjimečné restaurace, takže si dokážete představit, že jde o pečlivě promyšlená rozhodnutí, která jsou podložena četnými návštěvami našich inspektorů v průběhu roku," řekl agentuře AFP šéf průvodce Gwendal Poullennec. Je to poprvé od roku 2020 a začátku pandemie Covid19, kdy byl šéfkuchař, který je držitelem tří hvězdiček, tedy nejvyššího ocenění Michelin Guide, prostřednictvím své restaurace takto degradován, konstatuje magazín Finedining lovers.

Michel Sarran přišel o druhou michelinskou hvězdu

Guy Savoy a Christopher Coutanceau však nejsou jediní, kteří se od Gwendala Poullenneca dočkali špatných zpráv. Tři dvouhvězdičkové podniky jsou v průvodci Michelin pro Francii 2023 degradovány. Jedná se o La Table de l'Alpaga v Megève, Jean-Luc Tartarin v Le Havre a restauraci Michela Sarrana v Toulouse, které jsou dnes uvedeny jako jednohvězdičkové restaurace.

Po dvou letech klidu podbarveného pandemií nám Michelin Guide připomněl, že hvězdy se získávají či obhajují každý rok, a že ani ti nejmedializovanější šéfkuchaři nejsou proti tomu imunní. Vzpomínáme například na skandál, který vyvolala ztráta třetí hvězdy Marca Veyrata v roce 2019, a pak na ztrátu hvězdy restaurace Paula Bocuse v roce 2020, tedy v roce úmrtí papeže gastronomie...

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář