Na český trh vstupují destiláty True Believers, na jejichž vývoji se podílel Zdeněk Kaštánek. Distributorem bude Fenix Drinks

Na český trh vstupují destiláty True Believers, na jejichž vývoji se podílel Zdeněk Kaštánek. Distributorem bude Fenix Drinks

autor: Red. foto: se svolením True Believers a TrunkBros

Na konceptu značky se mimo jiné podílel Zdeněk Kaštánek, výrazná osobnost české i světové barmanské scény.

Firma True Believers si klade za cíl přinést na trh prvotřídní destiláty za konkurenceschopnou cenu, vytvořené s ohledem na potřeby současných barmanů a stále více edukovaných zákazníku. Jeho společnost TrunkBros Imports, kterou vede se svým bratrem Pavlem Kaštánkem, se nyní spojila s distribuční společností Fenix Drinks, aby společnými silami uvedli destiláty True Believers na český trh.

True Believers založil Spencer Forhart, spolumajitel Proof & Company – singapurské distribuční společnosti a průkopníka udržitelného provozu v rámci pohostinství. Jeho cílem bylo vytvořit řadu řemeslných a udržitelně vyráběných destilátů, jež vyplní mezeru mezi cenově dostupnými značkami, které však často nesplňují preference moderních spotřebitelů v oblasti řemeslné důvěryhodnosti, a super-prémiovými produkty, které zřídka představují pro barový provoz nejekonomičtější variantu.

Od barmanů pro barmany

Portfolio True Believers aktuálně obsahuje šest značek řemeslných destilátů: Tried & True Straight Wheat Vodka, Widges London Dry Gin, Mackintosh Blended Malt Whisky, Arquitecto Blanco Tequila, La Travesía Destilado de Agave a Los Arcos Destilado de Agave. Každá ze značek byla vyvinuta, aby posloužila jako univerzální archetyp své kategorie. Destiláty vznikají ve spolupráci s prvotřídními řemeslnými palírnami a vyrábí se udržitelně a s ohledem na potřeby současných barmanů. Všechny produkty True Believers jsou tak autentické, jak jen mohou být. Výrobce nepoužívá žádná aditiva a výrobní proces je zcela transparentní.

Jedním z podílníků True Believers je i český barman Zdeněk Kaštánek, který je do projektu zapojený od samého začátku. Podílel se na vzniku konceptu, stál u zrodu každého z produktů a pomáhal s jejich uvedením na různé světové trhy.

„V posledních dekádách zaznamenáváme mezi konzumenty nárůst zájmu o řemeslné nápoje, jejichž výroba je udržitelná a šetrná k životnímu prostředí. Díky tomu vznikají značky jako ty z portfolia True Believers. Jsem rád, že po více než roce příprav se nyní dostávají i na český trh a tuzemskou barovou scénu, která má ve světě skvělou pověst,“ uvádí Zdeněk Kaštánek.  

Napříč kontinenty

Od založení v roce 2018 se podařilo True Believers rozšířit mimo domácí singapurský trh do řady dalších zemí. Vedle Asie, Austrálie a Ameriky má své zastoupení také v Evropě, například Francii a Velké Británii, Německu. Nově téměř kompletní portfolio značky (s výjimkou mezcalu Los Arcos) míří na český trh, a to díky spolupráci společností TrunkBros Imports vlastněné bratry Kaštánkovými a Fenix Drinks, kterou vedou Samer Selbak a Jan Braniš.

„Mezi základní hodnoty Fenix Drinks patří autenticita a transparentnost. Do portfolia vybíráme pouze ty produkty, za kterými stojí konkrétní lidé a splňují naše představy o vysoké kvalitě. A v neposlední řadě nás musí bavit. Pro True Believers platí každé z uvedených kritérií. S jejich filozofií plně souzníme, proto jsme neváhali, když nás Kaštánkovi oslovili ke spolupráci,“ doplňuje Samer Selbak, spolumajitel Fenix Drinks.

Své nadšení neskrývá ani Dan Walker, CEO True Believers: „True Believers s radostí zahájila spolupráci s TrunkBros Imports a Fenix Drinks v České republice. Obě společnosti se zaměřují na oblast řemeslných a nezávislých lihovin, pro naše produkty a uvedení portfolia True Believers na český trh si tak neumíme představit lepší partnery.“

Oficiální představení destilátů True Believers proběhlo 8. a 9. listopadu 2023 v Brně a Praze. Moravským a českým barmanům je představil osobně Zdeněk Kaštánek.

Do Česka bude produkty True Believers dovážet Fenix Drinks ve spolupráci s TrunkBros Imports. Jedním z přání bratrů Kaštánkových je, aby v budoucnu byla možnost distribuce destilátů True Believers pomocí technologie ecoSPIRITS – znovuplnitelných láhví, jejichž použití snižuje odpad a uhlíkovou stopu a podporuje cirkulární ekonomiku.

Zdroj: Tisková zpráva TrunkBros

Nejlepší skotské whisky se spojily a vytvořily vzácné sběratelské portfolio inspirované zeměmi z celého světa. Vzniklé portfolio potěší nejen sběratele a milovníky kvalitních whisky, ale i všechny...
Prestižní žebříček byl vyhlášen na akci v Paříži 12. listopadu. Jmenovány byly bary ze 122 měst v 53 různých zemích světa. Austrálie zamíchala kartami, výborně si vede asijská metropole Hongkong.
Během celého prosince a také kolem Vánoc čekají na hosty hotelu Prague Marriott a restaurace The Artisan nabité brunche s lokálními produkty, slavnostní večeře i party na konci roku.
The Artisan Bar představuje novou knihu signature koktejlů, která chce hosty vzít na nevšední cestu po chuťových zákoutích Česka. Přírodou inspirovaný koncept se má stát ojedinělým zážitkem.
Na konceptu značky se mimo jiné podílel Zdeněk Kaštánek, výrazná osobnost české i světové barmanské scény.
Poháněna vášní pěti generací Maestros Roneros a více než 135 lety mistrovství ve výrobě rumu, dominikánská značka ultra-prémiových rumů Brugal nyní představuje první edici limitované série rumů,...
Známý slovenský šéfkuchař, Head Chef vídeňského podniku Das LOFT Restaurant, Bar & Lounge a vítěz slovenského kola Bocuse d’Or 2021, Peter Duranský, bude hostovat v piešťanské pětihvězdě.
Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism mění vedení. Novým ředitelem bude od 1. listopadu 2023 na základě výběrového řízení dosavadní ředitel marketingu a zahraničních zastoupení František...
V interiéru nejrozkvetlejší restaurace PRU58 v pražských Holešovicích představila své nové večerní menu. Stojí za ním executive chef a majitel v jedné osobě Štěpán Návrat a tamní nový šéfkuchař...