McDonald's ve Státech doporučuje franšízantům zavřít vnitřní prostory

McDonald's ve Státech doporučuje franšízantům zavřít vnitřní prostory

autor: Red. foto: Archiv David Powell/North Wales

Návrh společnosti, aby provozovatelé uzavřeli vnitřní posezení, je překvapením. Koncem července si totiž vedení společnosti chválilo opětovný nárůst tržeb a očekávalo zářné zítřky.

Stejně jako jiné brandy fast foodu se i McDonald's dokázal relativně dobře vyrovnat s pandemickým stavem. Samozřejmě především díky své velké síti Drive-thru a velkému využívaní mobilní aplikace pro digitální objednávky.

Návrh společnosti, aby provozovatelé uzavřeli vnitřní posezení, je tedy překvapením - koncem července si totiž vedení společnosti chválilo opětovný nárůst tržeb a očekávalo zářné zítřky.

Změna v přístupu McDonald's přichází v době, kdy američtí provozovatelé restaurací začínají pomalu brzdit servis v interiérech, a to kvůli obavám z rychlého šíření Delta varianty. Podle průzkumu tamní Národní asociace restaurací 19 % hostů zcela přestalo chodit do restaurací a dalších 9 % zrušilo rezervace v restauracích v průběhu posledních několika týdnů. Kromě toho 37 % spotřebitelů pro průzkum uvedlo, že si místo návštěvy restaurace objednali jídlo, které si odnesli s sebou nebo rovnou jeho rozvoz, a 19 % uvedlo, že raději konzumuje venku než přímo v jídelnách restaurací. A právě tato informace by mohla deklarovat, že plán společnosti McDonald's by mohl být ideální v souladu s chováním strávníků.

„Pozorně sledujeme dopad varianty Delta a nedávno jsme se společně s některými našimi americkými franšízanty sešli, abychom zdůraznili stávající bezpečnostní protokoly a posílili náš přístup "Lidé na prvním místě". Chceme s nimi sdílet aktuální informace o nárůstu případů v zemi," napsali zástupci vedení v hromadném mailu.

Je zde ale riziko. Pokud totiž velký počet poboček McDonald's opět zavře své interiéry, mohlo by to mít dominový efekt. A ten tu už jednou byl. Když hamburgerový gigant na jaře 2020 uzavřel v podstatě všechny své pobočky, konkurenční fastfoodové řetězce tento příklad brzy následovaly. Celé odvětví se tehdy snažilo vypracovat bezpečnostní protokoly ohledně kovidové krize pro své zaměstnance a posílit nabídku take away, která by byla v souladu s místními nařízeními.

„Pokud bychom zaznamenali další změny v chování zákazníků, jsme připraveni přizpůsobit se a zároveň přitom zachovat vysoké standardy nabídky našich jídel," uvedlo vedení McDonald's.  

Zdroj: Restaurant Dive

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář