Geranium se od příštího roku stane bezmasou restaurací

Geranium se od příštího roku stane bezmasou restaurací

autor: Red. foto: se svolením Claes Bech-Poulsen

Jeden z nejzásadnějších kuchařů současnosti, kodaňský šéfkuchař Rasmus Kofoed potvrdil, že od ledna 2022 škrtá z jídelního lístku své restaurace Geranium, která je v současnosti na druhém místě The World's 50 Best Restaurants, jednu surovinu – maso.

V rámci totální změny jídelního lístku se maso již nebude objevovat v žádném z Kofoedových nově navržených jídel. Zachová ale ryby a mořské plody. Po Eleven Madison Parku je to další ze zásadních světových gastronomických míst fine diningu, kde se takto rozhodli. Ačkoli toto oznámení signalizuje významnou změnu, už déle víme, že šéfkuchař i jeho restaurace oceněná třemi michelinskými hvězdami se již dříve výrazně zaměřovali na zeleninu.

„Cítím, že v Geraniu nastal čas na změnu, a právě teď na tom pracuji. Ne že bychom se chtěli distancovat od všech našich signature jídel, ale už je nebudeme podávat. Mám v životě rád výzvy a mou další výzvou je vytvořit úžasná nová jídla," řekl Kofoed.

Šéfkuchař, který propaguje zdravý životní styl a během letošního finále Bocuse d'Or zásoboval svůj tým šťávou z červené řepy, otevřel během restrikcí dočasnou restauraci Angelika, která nabízela zcela rostlinné degustační menu.

„Když chodíte jíst do všech těch skvělých restaurací, dokonce i do Gerania, může se vám stát, že i když se vždycky v kuchyni soustředí na vytvoření balancu v jídle, někdy je toho všeho prostě už moc. Příliš mnoho bílkovin, příliš mnoho tuku, příliš mnoho špatných věci pro vaše tělo, a vy se prostě necítíte zrovna fit, když odcházíte z restaurace nebo vám není fajn dokonce ani druhý den ráno," vysvětluje šéfkuchař slavného Gerania.

Tato zpráva se na gastronomické scéně objevila ve stejném týdnu, ve kterém americký kulinářský mág, zmíněný Daniel Humm z Eleven Madison Park, oznámil svůj odchod z londýnského hotelu Claridge's poté, co hotel odmítl jeho vizi stoprocentně rostlinného menu.

Zdroj: Finedining Lovers

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář