Šest hroznů z Porta jako označení špičkové kvality

Šest hroznů z Porta jako označení špičkové kvality

autor: Red. foto: se svolením Premier Wines & Spirits

Barva je hluboká, tmavočervená až granátová, víno nabízí svůdné a bohaté aroma zralých švestek a třešní. Má dobrou a vyváženou strukturu a dlouhý závěr na patře.

Six Grapes je originální směs portského od Graham’s. Na etiketě je schematická kresba šesti hroznů, která odkazuje na nejvyšší kvalitu označování sudů vín v minulosti. Jde o portské s plnou strukturou a velmi tmavou barvou, vyrobené z výběru hroznů z nejlepších vinic. Někdy je označováno jako „každodenní portské pro toho, kdo rád pije Vintage Port“. Představuje asi 11 % z celkového prodeje portského Graham’s. Je to víno s vysokou viskozitou, bohatou a intenzivní vůní likérových třešní a čokolády. Reprezentativní je i jeho balení v dárkové tubě.

„Podzim v nás vzbuzuje touhu po něčem chutnějším, výraznějším. A také po něčem, co nás zahřeje,“ říká Tomáš Brůha, sommelier Premier Wines & Spirits.


Značka Graham´s Port je již po staletí pevně spjata s rodinou Symingtonů, která hraje významnou roli v obchodě s portskými víny déle než 300 let. Dnes Symingtonům patří celkem 25 quint s celkovou plochou 1769 hektarů, z toho je 965 hektarů osázeno vinnou révou.
Symington Family jsou potomci Andrew James Symingtona a Beatrice Atkinsonové. Andrew James přijel do Porta ze Skotska v roce 1882 a Beatrice byla potomkem Johna Atkinsona, který žil v Portu od roku 1814. Její otec a strýc byli obchodníci s portským s historickými kořeny až do poloviny 17. století. Symingtonové rovněž stojí za popularizací vintage portských na světových trzích. I přes zavedenou tradici jsou však známí také svým inovátorským přístupem a neustálým zdokonalováním vinohradnických metod. 

Právě Graham´s představuje možnosti, jak úžasné portské víno máme možnost ochutnat, a dokládá to originální pečetí nejvyšší kvality. Jeho bohatost a šťavnatost s lehkým dotekem zbytkového cukru jej předurčuje k tomu, abychom s ním prožili příjemné podzimní večery.

A díky společnosti Premier Wines & Spirits, která má Graham´s v portfoliu, se můžeme nechat tímto noblesním portským vínem doslova okouzlit. Speciální podzimní akci najdete na webových stránkách tohoto předního distributora špičkového alkoholu.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář