A je to venku, první alternativa ústřic je na světě!

A je to venku, první alternativa ústřic je na světě!

autor: Red. foto: se svolením Pearlita Foods

Společnost Pearlita oznámila, že se brzy můžeme těšit na pultech našich obchodů na úplně první alternativu ústřic.

Americká Pearlita Foods, která se zaměřuje na produkci mořských plodů, oznámila dokončení svého prvního prototypu alternativní ústřice. Společnost Pearlita, která se prohlašuje za první společnost na světě vyrábějící alternativní ústřice, využila technologie založené na rostlinách a buňkách k výrobě autentických a identických ústřic, přičemž další alternativní produkty z mořských plodů jsou ve vývoji.

Pearlita se sídlem v Raleighu v Severní Karolíně uvedla, že nejprve uvede na trh alternativní ústřice na rostlinné bázi a zároveň rozšíří své buněčné linie. Prototyp se skládá z patentovaného základu z hub a mořských řas a z nového chuťového koktejlu společnosti, který ústřici dodává čistou jemnou a autentickou chuť oceánu. Společnost nyní pracuje na rozšíření výroby, aby mohla své alternativní ústřice nabídnout k ochutnávkám.

Jelikož je známo, že konvenční ústřice způsobují časté otravy a také hrozí jejich vyhynutí v důsledku nadměrného rybolovu, Pearlita nedávno oznámila otevření své nové výzkumné laboratoře v Severní Karolíně, v blízkosti proslulého Triangle Research Park - elitního centra biotechnologií a výzkumu v oblasti přírodních věd. Společnost Pearlita, kterou podporují společnosti CULT Food Science, Sustainable Food Ventures a Big Idea Ventures, rovněž oznámila, že dalšími na řadě jsou chobotnice a hřebenatky.

Celý svět a především Američané milují ústřice. Ale uspokojování těchto potřeb je spojeno s příliš vysokou cenou pro křehké ekosystémy oceánů. V současné době Američané každoročně snědí přibližně 2 miliardy ústřic, a přestože obliba rostlinné stravy stále roste, nebezpečí pro vyčerpané ústřicové útesy je naléhavé.

Zdroj: vegonomist.com

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář