Jaguar Land Rover ve spolupráci s Ultrafabrics poprvé představil interiér pro vegany

Jaguar Land Rover ve spolupráci s Ultrafabrics poprvé představil interiér pro vegany

autor: Red. foto: se svolením společnosti Jaguar Land Rover

Pokud si právě teď jdete pro svůj nový Range Rover, máte poprvé možnost zvolit si zcela veganský interiér. Společnost Jaguar Land Rover ve spolupráci se značkou Ultrafabrics, která nepoužívá zvířecí kůži, poprvé přestavila interiér z veganské kůže.

Veganská kůže je k dispozici ve dvou barvách – Ebony ve standardním modelu Range Rover a Light Cloud s Cinder Grey v modelu SV Intrepid. Společnost Ultrafabrics uvedla, že materiál je na dotek stejný, jako zvířecí kůže, přičemž je o 30 % lehčí a produkuje jen čtvrtinu emisí oxidu uhličitého.

Kůže na bázi polyuretanu společnosti Ultrafabrics se již používá v několika průmyslových odvětvích, včetně výroby nábytku, jachet a letadel. Není tomu tak dlouho, co společnost Airbus na žádost zákazníka realizovala z této tkaniny na zakázku interiér vrtulníku.

První plně veganský interiér vozu Land Rover s použitím látky Ultrafabrics navrhli v roce 2018 specialisté na čalounění automobilů Ruskin Design v rámci přestavby, kterou si také objednal zákazník, který nemohl najít běžný vůz s vegan interiérem.

Přední a prémiové automobilky se stále častěji obracejí k veganským interiérům, přičemž například Volvo nedávno oznámilo, že všechny nové vozy budou bez kůže a na elektrický pohon. Další skvělá značka vozů, výrobce BMW oznámil, že bude nabízet veganské interiéry s kaktusovou kůží Desserto, a automobilka má také v plánu vyrobit populární vůz Mini s interiérem zcela bez kůže.

„Téměř osm let jsme úzce spolupracovali s výzkumným a inovačním týmem designérů společnosti Jaguar Land Rover," uvedl Perry Hodge, viceprezident pro dopravu ve společnosti Ultrafabrics. „V nových modelech, zejména v Range Roveru SV, má Ultrafabrics mnohem více komponentů v rámci celého interiéru, což je výsledek našeho dlouholetého úsilí přinášet zákazníkům luxus a zároveň také inovace."

Zdoj: vegconomist

 

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář