Společnosti Nespresso a Hublot spojily své dovednosti. Vznikla tak originální limitka

Společnosti Nespresso a Hublot spojily své dovednosti. Vznikla tak originální limitka

autor: Red. foto: se svolením Hublot

Dvě švýcarské ikony, spojily své síly v rámci výjimečného projektu. Společně vytvořily hodinky Big Bang postavené na recyklaci a cirkulaci. Jde o první hodinky vyrobené z recyklovaných hliníkových kapslí a kávové sedliny Nespresso.

V rámci iniciativy Second Life spolupracuje Nespresso v posledních sedmi letech s předními švýcarskými značkami a společně vytváří nové produkty z použitých hliníkových kapslí. Hodinky Big Bang Unico Nespresso Origin, které jsou výsledkem spolupráce společností Hublot a Nespresso, v sobě zrcadlí hodnoty obou společností – inovace, dokonalost a udržitelnost. Společnost Hublot, založená v roce 1980, je proslulá svým uměním fúze, vyvíjením nových slitin a kompozitů, čímž posouvá hranice různých materiálů. Zároveň do centra luxusního hodinářského průmyslu staví pryž, kterou využívá pro své řemínky. Nespresso zase v roce 1986 způsobilo revoluci svým jedinečným vynálezem přípravy kávy, který dokonale propojil přesnost s jedinečnou chutí. V roce 1991 ho značka přivedla k dokonalosti novým recyklačním systémem, který odděluje hliník od kávové sedliny, což jí umožnilo opětovné využití každé ze složek.

Díky tomu se dnes mohou kávové kapsle proměnit v hodinky a kávová sedlina v řemínek. Tento světový unikát, díky kterému se z recyklovaného hliníku spojeného s kávovými kapslemi stalo pouzdro, rámeček, korunka a tah, a z kávové sedliny řemínek a náramek, je přesně takovým průkopnickým řešením, které odpovídá filosofii Hublot.

Jde o bezprecedentní spolupráci, jejímž symbolem je ikonické písmeno „N“ na korunce a ikonická barva kapslí Master Origins Peru Organic. Pouzdro hodinek Big Bang Unico Nespresso Origin má průměr 42 mm a je vyrobeno z recyklovaného hliníku, přičemž 28 % pochází z kávových kapslí Nespresso. Zářivě zelená barva je získána eloxováním hliníku a následným leštěním a saténováním. Stejnou úpravou prošla i korunka a tlačítko. Dýnko pouzdra je vyrobené z Eco-Titanu (recyklovaný titan), stejně jako spona na pryžovém řemínku a sportovním řemínku na suchý zip. Na výrobu řemínků, využívajících výměnný systém Hublot One Click, byla využita recyklovaná kávová sedlina z kapslí Nespresso. Při výrobě látkového řemínku spolupracoval Hublot se společností SingTex, partnerskou společností Nespresso, která již dříve používala recyklovanou kávovou sedlinu k výrobě látky s názvem SCafé. Tato 100% recyklovaná tkanina (tvoří ji 5 % kávové sedliny a 95 % recyklovaného polyesteru) je poprvé použita i k výrobě řemínku hodinek. Také pryžový řemínek využívá kávovou sedlinu. Tvoří ho 4,1 % kávové sedliny a 8,2 % recyklované bílé pryže, která je pro značku Hublot typická.

„Big Bang Unico Nespresso Origin jsou hodinky, které se zrodily z úzké spolupráce mezi vývojářskými týmy Nespresso a Hublot, dvou průkopnických švýcarských značek, které byly založeny v 80. letech 20. století. Jedná se o hodinky, které jsou symbolem nekonečné upcyklace a přinášejí tři světová prvenství: jsou to první hodinky vyrobené z recyklovaného hliníku z kávových kapslí Nespresso, první hodinky s pryžovým řemínkem obsahujícím 4,1 % recyklované kávové sedliny z kapslí Nespresso a 8,2 % recyklované pryže, a konečně první hodinky s řemínkem na suchý zip vyrobeným z látky SCafé, která obsahuje 5 % recyklované kávové sedliny a 95 % recyklovaného polyesteru. Týmům výzkumu a vývoje trvalo celý rok, než dosáhly jednotné barvy sedmi různých materiálů hodinek, našly správný poměr složek a provedly testování kvality a odolnosti všech součástí výrobku,“ říká Ricardo Guadalupe, CEO Hublot.

Hodinky Big Bang Unico Nespresso Origin získají zákazníci v unikátním boxu Hublot Greenbox, který se do budoucna stane běžnou součástí všech kolekcí hodinek. Box je kompletně vyroben z dubového certifikovaného masivu, a to včetně pantů. V rámci spolupráce se značkou Nespresso je tento box zdoben logy obou firem, které se na dřevo otiskly díky kávové sedlině.

Zdroj: Tisková zpráva Hublot

Milovníci ovocných destilátů a vyznavači tradičního řemesla mají důvod k oslavě. Společnost RUDOLF JELÍNEK právě uvedla na trh hned čtyři nové limitované sadařské produkty. Ovoce, použité pro jejich...
Dvoudenní akce se ve slovenských Piešťanoch uskuteční už za pár dní. Na pódiu se objeví slovenská kuchařská špička, ale třeba i Rastislav Kasár, vítěz loňského finále londýnské Coffee Masters a...
Mixéry se řadí k základním kamenům každého baru, jsou totiž nedílnou součástí koktejlových hitů i léty ověřených klasik. A proto je vždy vybírejte poctivě a zaměřte se na kvalitu. Tu nabídne třeba...
Pojem pravý český česnek dostává nový rozměr. Velkoobchod makro ČR pro své zákazníky z řad českých restaurací zařadil do sortimentu v rámci Iniciativy České pole novinku.
Většina Italů si užívá výhled na moře s ginem a tonikem s přidáním plátku čerstvě utrženého citronu, pomeranče nebo grapefruitu. Super-prémiové giny Malfy jsou ztělesněním té pravé Itálie. Právě...
Brunche jsou všeobecně osvědčená záležitost. V pražské restauraci The Artisan bude na hosty čekat vždy více než 45 chodů a suroviny českých farmářů.
Oblíbený gin přímo ze srdce naší země se nově představuje v unikátní příchuti kopřivy. Novinka je zároveň limitkou, je to originalita v každém loku. Voňavý a chutný Bohemian svět v krásné lahvi.
Flor de Caña, proslulý rum z Nikaraguy, se těší celosvětové oblibě. Jeho milovníci z oboru se nyní mohou zúčastnit soutěže, během které budou mít jedinečnou příležitost: zaregistrovat do konce léta...
Plzeňský Prazdroj výrazně akceleroval svůj program Fresh Outlet zaměřený na vylepšování exteriérů hospod a restaurací, do kterých dodává pivo. V posledním roce s ním zamířil i do menších měst a na...