Společnosti Nespresso a Hublot spojily své dovednosti. Vznikla tak originální limitka

Společnosti Nespresso a Hublot spojily své dovednosti. Vznikla tak originální limitka

Redakce Redakce foto: se svolením Hublot

Dvě švýcarské ikony, spojily své síly v rámci výjimečného projektu. Společně vytvořily hodinky Big Bang postavené na recyklaci a cirkulaci. Jde o první hodinky vyrobené z recyklovaných hliníkových kapslí a kávové sedliny Nespresso.

V rámci iniciativy Second Life spolupracuje Nespresso v posledních sedmi letech s předními švýcarskými značkami a společně vytváří nové produkty z použitých hliníkových kapslí. Hodinky Big Bang Unico Nespresso Origin, které jsou výsledkem spolupráce společností Hublot a Nespresso, v sobě zrcadlí hodnoty obou společností – inovace, dokonalost a udržitelnost. Společnost Hublot, založená v roce 1980, je proslulá svým uměním fúze, vyvíjením nových slitin a kompozitů, čímž posouvá hranice různých materiálů. Zároveň do centra luxusního hodinářského průmyslu staví pryž, kterou využívá pro své řemínky. Nespresso zase v roce 1986 způsobilo revoluci svým jedinečným vynálezem přípravy kávy, který dokonale propojil přesnost s jedinečnou chutí. V roce 1991 ho značka přivedla k dokonalosti novým recyklačním systémem, který odděluje hliník od kávové sedliny, což jí umožnilo opětovné využití každé ze složek.

Díky tomu se dnes mohou kávové kapsle proměnit v hodinky a kávová sedlina v řemínek. Tento světový unikát, díky kterému se z recyklovaného hliníku spojeného s kávovými kapslemi stalo pouzdro, rámeček, korunka a tah, a z kávové sedliny řemínek a náramek, je přesně takovým průkopnickým řešením, které odpovídá filosofii Hublot.

Jde o bezprecedentní spolupráci, jejímž symbolem je ikonické písmeno „N“ na korunce a ikonická barva kapslí Master Origins Peru Organic. Pouzdro hodinek Big Bang Unico Nespresso Origin má průměr 42 mm a je vyrobeno z recyklovaného hliníku, přičemž 28 % pochází z kávových kapslí Nespresso. Zářivě zelená barva je získána eloxováním hliníku a následným leštěním a saténováním. Stejnou úpravou prošla i korunka a tlačítko. Dýnko pouzdra je vyrobené z Eco-Titanu (recyklovaný titan), stejně jako spona na pryžovém řemínku a sportovním řemínku na suchý zip. Na výrobu řemínků, využívajících výměnný systém Hublot One Click, byla využita recyklovaná kávová sedlina z kapslí Nespresso. Při výrobě látkového řemínku spolupracoval Hublot se společností SingTex, partnerskou společností Nespresso, která již dříve používala recyklovanou kávovou sedlinu k výrobě látky s názvem SCafé. Tato 100% recyklovaná tkanina (tvoří ji 5 % kávové sedliny a 95 % recyklovaného polyesteru) je poprvé použita i k výrobě řemínku hodinek. Také pryžový řemínek využívá kávovou sedlinu. Tvoří ho 4,1 % kávové sedliny a 8,2 % recyklované bílé pryže, která je pro značku Hublot typická.

„Big Bang Unico Nespresso Origin jsou hodinky, které se zrodily z úzké spolupráce mezi vývojářskými týmy Nespresso a Hublot, dvou průkopnických švýcarských značek, které byly založeny v 80. letech 20. století. Jedná se o hodinky, které jsou symbolem nekonečné upcyklace a přinášejí tři světová prvenství: jsou to první hodinky vyrobené z recyklovaného hliníku z kávových kapslí Nespresso, první hodinky s pryžovým řemínkem obsahujícím 4,1 % recyklované kávové sedliny z kapslí Nespresso a 8,2 % recyklované pryže, a konečně první hodinky s řemínkem na suchý zip vyrobeným z látky SCafé, která obsahuje 5 % recyklované kávové sedliny a 95 % recyklovaného polyesteru. Týmům výzkumu a vývoje trvalo celý rok, než dosáhly jednotné barvy sedmi různých materiálů hodinek, našly správný poměr složek a provedly testování kvality a odolnosti všech součástí výrobku,“ říká Ricardo Guadalupe, CEO Hublot.

Hodinky Big Bang Unico Nespresso Origin získají zákazníci v unikátním boxu Hublot Greenbox, který se do budoucna stane běžnou součástí všech kolekcí hodinek. Box je kompletně vyroben z dubového certifikovaného masivu, a to včetně pantů. V rámci spolupráce se značkou Nespresso je tento box zdoben logy obou firem, které se na dřevo otiskly díky kávové sedlině.

Zdroj: Tisková zpráva Hublot

V kalendářích i v menu Trezoru Marka Fichtnera v pražské restauraci Červený Jelen neochvějně vládne jaro.
Odrůda Riesling je ve světě vína opravdovým pojmem. A právem! V Monarchu se 14. května v rámci řízené degustace zaměří na oblast Mosel.
Mattoni Grand Drink 2024 již zná svého vítěze, po jedenácti letech se jím opět stal český reprezentant. Martin Vogeltanz s koktejlem Nature před mezinárodní odbornou porotou vybojoval vítězství nad...
V pražském baru Pruts nedávno proběhlo české finále Grahamʼs Blend Series Cocktail Competition. Osm finalistů připravilo svůj originální koktejl, jehož dominantní složkou byl Grahamʼs Blend Nº5...
Více než 60 slovinských vinařů dostalo v pondělí 22. dubna jedinečnou příležitost prezentovat svá prémiová vína. Na neformálním setkání v Kaiserštejnském paláci, které se konalo pod záštitou...
Ve významné mezinárodní soutěži kvality výrobků Monde Selection Quality Awards potvrdila pálenka Baron Hildprandt Ze zralých hrušek vysokou úroveň českých ovocných destilátů i um zkušeného mistra...
Ako môže vyzerať podujatie, kde sa stretnú nadšenci kávy, kávoví odborníci a umelci na jednom mieste? V piatok 10. a v sobotu 11. mája sa otvoria brány bratislavskej Novej Cvernovky, kde sa už po...
20 ostrovních restaurací bylo nově oceněno tzv. „Bibem“ za nabídku kvalitní a cenově výhodné kuchyně.
Kávy od české pražírny výběrové kávy doubleshot dostaly nové obaly, které lépe odrážejí to, jak značka přemýšlí o své kávě.