Ducasse a Adrià otevřou v Paříži společný podnik

Ducasse a Adrià otevřou v Paříži společný podnik

autor: Red. foto: Archiv Alaina Ducasse

Tato informace pořádně zahýbala světovou gastronomickou scénou. Legendy Alain Ducasse a Albert Adrià oznámili, že koncem roku otevřou v Paříži společnou restauraci.

Nejvíce oceňovaný šéfkuchař světa Ducasse spojí své síly s Adriou, jedním z nejkreativnějších kuchařů Španělska, kterého časopis TIME zařadil mez 13 nejvlivnějších osobností ve světě gastronomie. Na konci roku spolu otevřou v Paříži restauraci, která bude mít zpočátku 100denní zkušební provoz.

Francouzský šéfkuchař prý Adriu oslovil okřídlenou větou, respektive otázkou: Chceš se bavit?

Na to Albert Adrià odpověděl: Jistě, vždy.

A Ducasse navázal otázkou: Co takhle udělat něco společně?

Nová kapitola byla na světě.

Ducasse to oznámil v záhadném instagramovém příspěvku se společnou fotografií dua a vzkazem. „Přesně před 31 lety přijel @albert.adria.acosta do Monaka, aby ochutnal mou kuchyni v @lelouisXVmonaco, která právě získala tři michelinské hvězdy. Po takové době jsem velmi rád, že ho mohu znovu potkat v Paříži, abych vám po boku @RomainMeder nabídl jedinečné gastronomické dobrodružství! Více vám o něm řeknu v následujících týdnech."

Stejně jako u mnoha významných událostí, i zde záleží na správném načasování. Ducasse po více než dvaceti letech opustil Plaza Athenee, Albertova skupina elBarri se rozpadla… Zdá se tedy, že nový projekt je pro oba novou výzvou. Zkušební období ve stylu pop-upu jim umožní se společně zabydlet, zvyknout si na sebe v jedné kuchyni, což oba přirovnali ke společnému bydlení před svatbou.

„Není příliš obvyklé, aby se dva lidé jako my dali dohromady,“ komentoval Adrià na sociálních sítích. „Je to, jako když se Messi spojí s Ronaldem a zkoušejí, jak jim to spolu půjde."

O místě, kde se restaurace bude nacházet, ani o tom, čím své hosty překvapí, se toho zatím moc neví, ale vzhledem k tomu, že za ní stojí dva kulinářští velikáni, má nakročeno k jednomu z nejzajímavějších otevření tohoto roku. Rezervace začnou přijímat už koncem srpna.

Zdroj: Finedining lovers

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář