Ducasse a Adrià otevřou v Paříži společný podnik

Ducasse a Adrià otevřou v Paříži společný podnik

Redakce Redakce foto: Archiv Alaina Ducasse

Tato informace pořádně zahýbala světovou gastronomickou scénou. Legendy Alain Ducasse a Albert Adrià oznámili, že koncem roku otevřou v Paříži společnou restauraci.

Nejvíce oceňovaný šéfkuchař světa Ducasse spojí své síly s Adriou, jedním z nejkreativnějších kuchařů Španělska, kterého časopis TIME zařadil mez 13 nejvlivnějších osobností ve světě gastronomie. Na konci roku spolu otevřou v Paříži restauraci, která bude mít zpočátku 100denní zkušební provoz.

Francouzský šéfkuchař prý Adriu oslovil okřídlenou větou, respektive otázkou: Chceš se bavit?

Na to Albert Adrià odpověděl: Jistě, vždy.

A Ducasse navázal otázkou: Co takhle udělat něco společně?

Nová kapitola byla na světě.

Ducasse to oznámil v záhadném instagramovém příspěvku se společnou fotografií dua a vzkazem. „Přesně před 31 lety přijel @albert.adria.acosta do Monaka, aby ochutnal mou kuchyni v @lelouisXVmonaco, která právě získala tři michelinské hvězdy. Po takové době jsem velmi rád, že ho mohu znovu potkat v Paříži, abych vám po boku @RomainMeder nabídl jedinečné gastronomické dobrodružství! Více vám o něm řeknu v následujících týdnech."

Stejně jako u mnoha významných událostí, i zde záleží na správném načasování. Ducasse po více než dvaceti letech opustil Plaza Athenee, Albertova skupina elBarri se rozpadla… Zdá se tedy, že nový projekt je pro oba novou výzvou. Zkušební období ve stylu pop-upu jim umožní se společně zabydlet, zvyknout si na sebe v jedné kuchyni, což oba přirovnali ke společnému bydlení před svatbou.

„Není příliš obvyklé, aby se dva lidé jako my dali dohromady,“ komentoval Adrià na sociálních sítích. „Je to, jako když se Messi spojí s Ronaldem a zkoušejí, jak jim to spolu půjde."

O místě, kde se restaurace bude nacházet, ani o tom, čím své hosty překvapí, se toho zatím moc neví, ale vzhledem k tomu, že za ní stojí dva kulinářští velikáni, má nakročeno k jednomu z nejzajímavějších otevření tohoto roku. Rezervace začnou přijímat už koncem srpna.

Zdroj: Finedining lovers

Nadace Tales of The Cocktail v minulém týdnu představila bary zařazené do letošní Spirited Awards® 2024 Regional Top 10 Honorees. Vyhledávaný bratislavský bar opět dokázal, že patří mezi evropskou...
Už tento týden - 23. dubna máte jedinečnou příležitost ochutnat nejslavnější a pro mnohé i nejlepší vinařství apelace Cornas ze severní Rhony, Thierry Allemand. Ačkoliv Thierry Allemand je ve světě...
Pokiaľ milujete kávu, a radi objavujete jej chute a vône, poteší vás široká škála kávových vystavovateľov z celého Slovenska. Na koho sa môžete tešiť?
Milovníci bublinek se mohou těšit na blížící se Mezinárodní den cavy, který připadá na 23. dubna. A jak lépe oslavit takový den než s novinkou od ikonické značky katalánských šumivých vín Codorníu,...
Cenu převzal ředitel nákupu makro ČR Jan Jindra, který stál u zrodu celého projektu. „České pole má za cíl rozvíjet pěstování a chov tradičních kvalitních produktů českého zemědělství a podporovat...
Skvělá volba pro přicházející teplé měsíce se výborně kombinuje s citronovou limonádou nebo tonikem a nabízí tak ideální základ pro osvěžující koktejly nadcházející sezóny.
Až do 19. června 2024 se mohou mladí kuchaři, včetně zástupců z Česka, přihlásit do celosvětové renomované soutěže S. Pellegrino Young Chef Academy a představit pokrm, který vyjadřuje jejich...
Nepřehlédnutelná proměna obalů, v nichž káva míří za zákazníky, a také rozhodnutí podělit se o cenné know-how v unikátním online kurzu Kavárenská akademie. Právě tyto dárky provázejí aktuální 10....
Restaurace Triton zve na vzrušující cestu časem a v rámci jarního menu představuje s největší pravděpodobností první pokrm v Praze vytvořený s pomocí umělé inteligence.