Tady léto nekončí! Havaj, Florida, Kalifornie – TOP vegan pláže, které nutně musíte navštívit

Tady léto nekončí! Havaj, Florida, Kalifornie – TOP vegan pláže, které nutně musíte navštívit

autor: Red. foto: VisitChef.com

Plavat, slunit se, osvěžit se, vnitřně se očistit, namazat se opalovacím krémem a dát si parádní výživnou vegan bombu. A to celé opět od začátku. Tady léto nekončí!

1. Santa Cruz, Kalifornie

První doporučení a hned legenda! Toto vysokoškolské a hippie městečko se nachází 90 minut jižně od San Francisca. V letních měsících je turisticky vyhledávaným místem. V době vrcholící sezóny patří k hlavním atrakcím tohoto města promenáda plná retro arcade her, nostalgické pouťové atrakce a groovy koncerty přímo na pláži. Díky rozšíření oblíbených veganských restaurací, jako jsou srílanská restaurace Malabar, obchod s potravinami Staff of Life a zcela veganská restaurace Veg on the Edge ovlivněná západní Afrikou je naprosto jasné, že Santa Cruz rozumí veganské kuchyni. Na farmářských trzích, které se konají každý týden, navíc najdete spoustu čerstvého ovoce a zeleniny z mnoha farem v regionu. Nakonec se cestou z města vydejte směrem na město Capitola a zastavte se v restauraci Dharma's. Ta jede jednoduchý styl – From farm to table.

2. Asbury Park, New York

Asbury Park, vzdálený hodinu a půl jízdy od New Yorku, je oblíbeným cílem „plážových zajíčků“ a plážových kluků z okolí. Své dobrodružství začněte osvěžujícím smoothie a výživným obědem v kavárně Twisted Tree Cafe, kde si můžete dát veganský tempeh Reuben a krémové kokosové smoothie. Dále se projděte po turistické promenádě a pak se vydejte do Cookman Creamery na veganskou zmrzlinu, například borůvkovou Biscoff a čokoládovo-banánovou. Noční život v Asbury Parku plný místních hudebníků a umělců je zážitkem, který si nesmíte nechat ujít!

Než se vydáte do mnoha barů (Wonder Bar je známý tím, že je pet friendly), zajděte si na večeři do místní pizzerie Crust & Crumble, která nabízí mnoho italských veganských jídel. Až si budete myslet, že už máte dost, tak zamiřte do hudebního baru The Stone Pony. V minulosti tam hráli třeba Bruce Springsteen nebo The Doors. A pod širým nebem se tam stále hraje živá hudba.

3. San Diego, Kalifornie

Zřejmě nejoblíbenější veganské místo v Kalifornii. Než se projdete po útesech kolem Bay Walk, začněte výlet tofu praženicí a čerstvě vymačkaným džusem v Lotus Cafe and Juice Bar. Oběd si dejte ve Veganic Thai Cafe, kde na vás čeká menu s „jakoby“ kachním kari a vegetariánskou tempurou. Pokud hledáte zajímavou a gurmány schválenou aktivitu, zúčastněte se kurzu vaření pro vegany v restauraci Veg-Appeal, nebo - pokud raději sedíte v autě a jíte - navštivte drive-thru podniku Evolution a vydejte se na pláž za západem slunce.

Po večeři navštivte vegan koktejlový bar a restauraci Kindred, kde vám nabídnou koktejly s názvy jako Zombie Prescription a Kiss of Steel. Zdá se to být ideální způsob, jak zakončit veganský den. A co víc? V San Diegu najdete také řadu oblíbených veganských restaurací, jako jsou Loving Hut, Veggie Grill a Native Foods. Nevynechejte ani zcela veganskou pekárnu Split Bakehouse ve food courtu Grossmont Center, klasiku Veg'n Out a pak taky El Veganito, kde si můžete dát vegan mexické jídlo.

4. Cocoa Beach, Florida

Skutečně každé plážové městečko v oblasti Florida Keys stojí za návštěvu, ale surfařský ráj známý jako Cocoa Beach je mezi znalci na prvním místě. A není těžké pochopit proč. Výhled na oceán je úžasný a jídlo čerstvé a výživné. Dejte si šálek kávy v místní umělecké kavárně The Surfinista, která je eklektickou galerií, obchodem se surfy a restaurací. Po jídle si prohlédněte surfařský obchod Rona Jona, a když vás přepadne inspirace, popadněte surfové prkno a vyrazte na vodu. Dále se vydejte do eco a vegan restaurace The Green Room Café, kde jejich žlutomodrý interiér slouží jako ideální pozadí pro tropické menu s açaí a nekonečnými kombinacemi bowls-misek, jako je třeba Big Surf Bowl s ananasem, jahodami a šťávou z guavy.

5. Lahaina, ostrov Maui, Havaj

Malé malebné městečko Lahaina na ostrově Maui je obklopeno mnoha plážemi se zlatobílým pískem a nádherným výhledem na velryby. Než se vydáte do pohádkové přírody Havaje, můžete zamířit do centra, kde najdete spoustu restaurací. Bio a místní Choice Health Bar nabízí kompletní menu veganských dobrot od kapustového salátu přes Buddhovy mísy až po raw pizzu s kešu sýrem. Pokud jste venku s dětmi, zajděte do Ululani's Hawaiian Shave Ice, kde si můžete dát více než 40 příchutí a kombinací ledové tříště, což je jedinečná havajská pochoutka. A večer zkuste ochutnat vína nebo vychlazeného piva na střešní terasu podniku Fleetwood's na Front Street s výhledem na třpytivý Tichý oceán. Pokud vám název zní povědomě, je to proto, že podnik vlastní bubeník a spoluzakladatel kapely Fleetwood Mac, Mick Fleetwood.

Zdroj: vegnews.com

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář