Rumová Trnava se odehrála ve slovenských i českých barvách

Rumová Trnava se odehrála ve slovenských i českých barvách

autor: Red. foto: VisitChef.com

Sekaly se kokosové ořechy, do kterých se pak vešla troška toho rumu, míchalo se Daiquiri a další skvělé koktejly, prezentovaly se špičkové rumové značky. Trnava Rum Fest zažil svou renesanci.

A přispěli k tomu především rumoví nadšenci. Bez milovníků rumů by to rozhodně nešlo. Organizátor Bar Impresario cocktail & bar agency, kterému šéfuje výrazný slovenský barman Róbert Šajtlava, mohl plánovat perfektní akci, kterou se také zorganizovat povedlo. Ovšem bez návštěvníků by to nešlo. A lidé byli hladoví. Po dvou letech lockdownového odříkání se ani není čemu divit. Zástupci rumového světa ze Slovenska i z České republiky si to v Trnavě náramně užili. A to na obou stranách baru.

Už od 13. hodiny, kdy se oficiálně otevřely brány trnavského Nádvoria, se prostory rychle plnily. Slaměné klobouky, barevné koktejly a chvíle pohody na sebe nenechaly dlouho čekat. A ať už jste měli chuť na parádní Daiquiri od barmana Laca Doboše nebo třeba něco ostřejšího například od Filipa Rebroše, vše bylo k dispozici. Na jednom místě se potkávaly tak známé rumové brandy, jakými jsou Bacardí, Ron Abuelo, Havana Club, Plantation Rum nebo třeba Canerock. A bylo jich mnohem více. Milovníci rumů si mohli vybrat mezi rumy, které jsou považované za klasiku barového světa, ochutnat ale mohli i limitky.

Trnava Rum Fest samozřejmě nabídnul i semináře barmanů z top světových rumových barů. Na pódiu se tak postupně vystřídali vyrovnaný a rozvážný Sly Augustin z londýnského baru Trailer Hapiness, kterého vystřídali vitální, vtipní a možná trochu roztěkaní Edoardo Nono a Andrea Arcaini z italského Rita’s Tiki Room baru, který dělá milánské barové scéně velmi dobré jméno. Slavný řecký barman Thanos Prunarus ze snad ještě slavnějšího Baba Au Rum baru v Aténách už byl jenom třešničkou na dortu.

A pak už následovala jedna řízená degustace za druhou. Známé tváře střídaly známé rumové značky, o novinky nebyla nouze. Hosté letošního Trnava Rum Festu byli svědky velmi povedené akce. Jedinečnost toho, co rum nabízí, byla přítomná na každém kroku a ve spojení s nadšením fanoušků tohoto destilátu vytvořila neopakovatelnou atmosféru.

Díky všem, kdo dorazili! Těšíme se na další rumová setkání!

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář