Praha Pije Víno – devět let v řadě!

Praha Pije Víno – devět let v řadě!

autor: Red. foto: se svolením Praha pije víno

Po dvou covidových letech se festival Praha Pije Víno vrací v plné parádě. A slibuje víc!

Festival autentických vín přežil. Uskutečnily se dvě covidové jednodenní verze a… „Letos to bude jiné,“ jak říká jeden ze zakladatelů festivalu, Antonín Suchánek. „Opět se vracíme k formě dvou festivalových dnů, a proběhne ještě pár změn. Tou největší je speciální čas pro profesionály a pro lidi, který si chtějí náš festival užít bez front,“ plánují organizátoři. „V pátek bude návštěvní den malinko kratší, je na něj ale striktně limitovaný počet 200 vstupenek. Díky tomu garantujeme každému návštěvníkovi, že bude mít čas a prostor si s vinařem promluvit a v klidu přechutnat jeho vína. Sobota pak už bude klasická, přístupná pro každého, kdo má o autentická vína zájem.“

200 vstupenek na 60 vinařů – to zní celkem komfortně. Kdo z vinařů tedy letos přijede? Organizátoři-zakladatelé Antonín Suchánek a Bogdan Trojak slibují zvučná jména a hodně zajímavé destinace. Zastoupena bude samozřejmě superpopulární oblast Wachau. Navzdory tomu, že Praha Pije Víno navazuje především na tradici setkávání vinařů Rakousko-Uherska, bude letos zastoupena i Rhôna. Takže konečně zase naturální Francie! Nebude chybět ani starý známý Američan českého původu Jeff Vejr. Ten svá vína vyrábí až v Oregonu. Tradičně silně bude zastoupené Slovensko, přijedou i vinaři z Maďarska, perfektní (jako vždy) budou vína ze Slovinska a tradičně bude velmi silně zastoupená třeba i Gruzie. „Tam se stal festival hodně populárním,“ usmívá se Antonín Suchánek. „V této chvíli vím o čtyřech vinařích, kteří určitě z Gruzie přijedou.“ Takže porovnávat jistě bude co.

A rozhodně si nenechte letos ujít ani dvě Master Class, které už mají jasné kontury. Jedna bude zaměřena na oblast Rhôny, ta druhá Master Class je zatím zahalena tajemstvím. „V pravou chvíli dáme vědět,“ slibují organizátoři. „Zatím sledujte Instagram nebo Facebookový profil festivalu.“

Lze snad už jenom doplnit, že si rádi počkáme, protože akce Praha Pije Víno zatím nikdy nezklamala. A letos to bude už devátý ročník! Devět let kontinuálně, bez jediné pauzy! „Příští rok by to mělo být skutečně velké, uděláme velmi speciální ročník a snad i na velmi speciálním místě, ve velmi speciálním formátu,“ slibují Suchánek a Trojak.

Letošní festivalovou Food zónu na nádvoří Novoměstské radnice s přehledem pokryjí kuchaři z KRO Kitchen, na čepu bude Pivovar Matuška, libeňská dílna kombinující výběrovou kávu a pekárna Alf & Bet se postará o obložené chlebíčky a zásoby kávy pro každého, kdo ji bude potřebovat, nebo na ni prostě dostane chuť. No a samozřejmě nesmí chybět ani Brut wine bar, který přiveze na festival prvotřídní ústřice.

Co víc si přát? Přejeme si, ať Praha pije kvalitní víno. A těšíme se na to.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář