Two Coffee Champs: Česko-slovenský kávový festival představí v Bratislavě na 50 pražíren výběrové kávy

Two Coffee Champs: Česko-slovenský kávový festival představí v Bratislavě na 50 pražíren výběrové kávy

autor: Red. foto: Ivka Irena Rožkova a Matej Blaho, se svolením Two Coffee Champs

Prostory bratislavské Nové Cvernovky se od 19. do 21. 5. rozvoní kávou a my přivítáme druhý ročník česko-slovenského kávového festivalu Two Coffee Champs. Těšit se můžeme na neomezenou konzumaci kávy v podobě nápojů na bázi espressa, ale i filtrované kávy, na kávové profesionály, kteří rádi odpoví na všechny naše zvídavé dotazy, dobré jídlo a skvělé pivo.

Festival Two Coffee Champs znamená zábavu. Celým programem nás provedou moderátoři Mário Adamčík a Ondřej Sejk, které můžete znát z kávového podcastu Roast Different. Nezapomínáme ani na kávové znalosti a dovednosti. „Již minulý rok jsme měli skvělé ohlasy na edukační část festivalu. Bohatý program přednášek a praktických workshopů jsme tak letos ještě posílili,“ říkají zástupci festivalu.

Přednášky zaměřené na cestu kávového zrna z pohledu celého kávového průmyslu a workshopy, kde si mohou návštěvníci svoje kávové dovednosti vyzkoušet v praxi, nebo se naučit něco nového, dostanou prostor v průběhu všech tří dnů.

Festival se rozrostl o novou importérskou a cuppingovou zónu, kde se společně zaměříme na vnímání chuti a její interpretaci. Vedle bohatého vedlejšího programu, jako jsou otevřené ateliéry Nové Cvernovky, se na brew a espresso barech budou střídat slovenské, české a zahraniční pražírny. Nabídnou ty nejlepší kávy ze své produkce, a pokud vám nějaký vzorek zachutná, můžete si jej zakoupit ve festivalovém obchodě.

Název Two Coffee Champs pochází ze spojení dvou soutěží, které nás budou festivalem provázet. V pátek se na soutěžním pódiu vystřídá 36 odvážných soutěžících, kteří budou bojovat o titul slovenského šampiona v přípravě AeroPressu. Výherce slovenského kola pojede následně reprezentovat Slovensko na světový šampionát v přípravě AeroPressu. V neděli se soutěžící utkají v novém formátu kávové soutěže. Hlavní výhrou této soutěže je cesta do jedné z kávových produkčních zemí.

Ani veřejnost však nebude o soutěžení ochuzena. V průběhu soboty se můžou přihlásit do Latte art throwdown, kde mohou prověřit své schopnosti malování mlékem do kávy. 

Kávu nasajeme všemi smysly, dveře Nové Cvernovky otevíráme již 19. 5.! Společně potkáme slovenského šampiona v přípravě AeroPressu a najdeme kávový talent Československa. Lístky na festival jsou již nyní v prodeji na GoOut.

Zdroj: Two Coffee Champs

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář