Praha pije víno verze 2020

Praha pije víno verze 2020

autor: Red. foto: Archiv festivalu

V sobotu 29. srpna v pravé poledne začne Praha opět pít víno, a to v rámci sedmého ročníku tohoto významného festivalu autentických vín.

Největší tuzemské setkání středoevropských vinařů, kteří se s vášní věnují tvorbě přírodních vín, nepoznamenaných nežádoucími chemickými postřiky, aditivy a zbytečnými sklepními manipulacemi, se tentokrát poprvé uskuteční v Hale 13, umístěné v prostorách Pražské tržnice v Holešovicích.

„V březnu jsme přípravy na letošní ročník Praha pije víno museli kvůli probíhající pandemii kompletně zastavit. Výjimečně jednodenní verze jinak tradičně dvoudenního festivalu tedy odpovídá této době a aktuální situaci,“ říká Antonín Suchánek, jeden ze dvou zakladatelů festivalu. 

Letos to bude výrazně lokální edice festivalu, čímž mají pořadatelé na mysli logicky vzniklou převahu českých a moravských vinařů, kteří se festivalu zúčastní. „Přijedou i vinaři ze zahraničí, nicméně asi ne v takovém objemu, na jaký jsme z předešlých ročníků zvyklí. I když jak se situace mění, hlásí se nám stále více zahraničních hostů, takže se možná dočkáme milého překvapení,“ doplňují organizátoři. „Festival se ponese v duchu sjednocení obou táborů Autentistů, které se historicky na čas rozešly.“ Navzdory všem předchozím i současným omezením je maximální kapacita 50 vystavujících vinařů již naplněna a hosté se mohou těšit na rozmanitou paletu vín a jejich tvůrců.

Návštěvníci festivalu ani na nové adrese nepřijdou o oblíbený food court a relax zónu, ve které bude po celý den znít hudba z produkce přizvaného DJ.

Vzhledem k jednodenní verzi se organizátoři rozhodli uvolnit pro letošní ročník Praha pije víno omezené množství 500 vstupenek. Jako každý rok tedy doporučují zajistit si vstupenku na festival v předprodeji na webu GoOut, kde ji zájemci zakoupí za 690 Kč. Cena, jak je u Praha pije víno zvykem, obsahuje skleničku a neomezenou degustaci všech účastnických vinařství.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář