Festival Evolution nabídne nákupy, inspiraci i odpočinek

Festival Evolution nabídne nákupy, inspiraci i odpočinek

autor: Red. foto: Archiv Festival Evolution

Víkend 17. - 19. září opět přemění Výstaviště v Praze Holešovicích na centrum zdravého životního stylu. Není moc míst, kde se pod jednou střechou prolíná pět oblastí jako zdraví, ekologie, bio styl, alternativa a osobní rozvoj, které na sebe vzájemně navazují a doplňují se.

Pokud hledáte místo, kde si můžete odpočinout, skvěle nakoupit a ještě odcházet s hlavou plnou nových nápadů a inspirace, jste na správné adrese.

Přijďte se přesvědčit, že veganská i vegetariánská jídla mohou chutnat skvěle a že vaření bez lepku nemusí být věda - rozdíl oproti „klasice“ téměř nepoznáte. Je jasné, že strava ovlivňuje nejen naši váhu, kondici a zdravotní stav, ale i to, jak se cítíte. A kolem tohoto tématu se bude točit hodně přednášek lékařů, výživových specialistů a odborníků na zdravou stravu: Strava podle ročních období, strava podle 5 elementů, návody pro dosažení optimální váhy nebo doporučení pro různé výživové směry. Dozvíte se, jak posílit a podpořit tělo pomocí bylin a potravin, jak využít maximum výživných látek a energie ze stravy, i to, které „babské“ rady fungují. Stranou nezůstanou ani biopotraviny, regionální produkty, raw srava nebo třeba „hmyzí výrobky“.

Vyznáváte raw, superfoods, fair trade, vegan, veggie, bezlepek, bio nebo snad konopí? Mezi vystavovateli budou specialisté na veganskou, vegetariánskou nebo bezlepkovou stravu, producenti zdravých potravin, rodinné firmy a farmy. Najdete tu i alternativu v podobě proteinových produktů, cvrččí mouky a jiné speciality. Vše budete moci ochutnat třeba u stánků s bohatým výběrem občerstvení z kvalitních surovin. Inspiraci tady najde majitel restaurace, kuchař nebo provozní, ale to své si tu najde i ten, kdo prostě jen rád vaří. A nezůstane jen u nákupů a ochutnávek, čeká na vás také řada poraden a přednášek.

Kromě potravin, surovin a gastro zážitků, má na festivalu široké zastoupení přírodní a bio kosmetika, chybět nebude ekodrogerie zajišťující ekologické prostředky a vychytávky pro domácnost. Na své si přijdou také příznivci přírodních tkanin, biotextilu nebo zdravé obuvi a maminky zde najdou vše potřebné pro své ratolesti. Vystavovatelé pro letošek slibují nejen „žhavé“ novinky, ale také mnoho ochutnávek a speciální veletržní slevy.

Pokud na festival dorazíte s dětmi, najdete tu programy i pro ně. V dětském koutku Rossmánek vám děti od tří let pohlídají a zabaví. Maminky s nejmladšími dětmi mohou využít zázemí pro kojení i přebalování – jednorázové plenky k dispozici zdarma.

Více informací a vstupenky najdete ZDE.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář