Jak vypadají dezerty nejlepšího cukráře světa? Možná se budete divit!

Jak vypadají dezerty nejlepšího cukráře světa? Možná se budete divit!

autor: Red. foto: se svolením restaurace Coda

Šéf berlínské restaurace Coda, která má aktuálně dvě hvězdy MICHELIN Guide, René Frank, je skutečný guru dezertů. Jeho sofistikované malé pokrmy na talířích jsou uchvacující.

Jméno René Franka je v mnoha očích synonymem pro velkolepé jídlo. Mladý německý šéfcukrář se po absolvování kulinářského vzdělání nejdříve sbríal zkušenosti jako cukrář v La Vie v Osnabrücku a poté si v Berlíně otevřel vlastní podnik s dezerty nazvaný Coda. Coda, která nabízí moderní pokrmy inspirované dezerty z celého světa, vynesla Franka na světovou scénu. Zde se servírují pouze dezerty a nic víc. Ale jaké! Právě dezerty mu letos vynesly ocenění The World's Best Pastry Chef Award 2022. Je tedy aktuálně nejlepším šéfcukrářem světa.

Frank se nechal inspirovat svými pobyty na nejbohatších kulinářských scénách světa, jako jsou Japonsko, Francie, Španělsko a Švýcarsko, a také díky tomu kombinuje své dokonalé technické dovednosti s výraznými surovinami.

Frankův tým se drží přísné soběstačnosti a konceptu „bean to bar" a každý den on sám nebo jeho zástupci ručně připravují čerstvou čokoládu, zatímco rafinované cukry a umělá aromata se v kuchyni nepoužívají. Frank navrhuje pokrmy Coda s jedinou filozofií: ukázat, že dezerty nejsou jen posledním chodem večeře, ale že mohou být samostatným plnohodnotným pokrmem.

Přestože Coda nabízí pouze degustační menu s dezerty, není jen o sladkém. Frank se opírá o ingredience, které dráždí všechna zákoutí palety chutí. V menu o sedmi chodech se můžete těšit na slané tóny bylinek a oliv, umami, chuť sýrů, jemné maso a pikantní zálivku z domácího octa a tamarindu.

Každý pokrm je pojmenován podle hlavní ingredience, jako je kořen petržele, grilované jablko nebo rebarbora, a podává se v kombinaci s pečlivě vybraným vínem nebo likérem. Frank se zaměřuje na řadu vlastnoručně vyráběných nápojů, jako je třeba kefír nebo kombucha, které dokonale doplňují chutě a vůně jeho pokrmů.

Restaurace Coda, která nabízí posezení u baru s výhledem na rušnou otevřenou kuchyni nebo na jednom z 20 míst decentního, doslova komorního sezení; slibuje exkluzivní a intimní zážitek z jídla v srdci trendy berlínské čtvrti Neukölln.

Jelikož se jedná o pravděpodobně největší ocenění v oblasti světové kuchyně, které může být uděleno kuchaři specializujícímu se na přípravu dezertů, není pochyb o tom, že v již tak bohaté vitríně trofejí Reného Franka najde zvláštní místo cena The World's Best Pastry Chef Award pro rok 2022.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář