Jak vypadají dezerty nejlepšího cukráře světa? Možná se budete divit!

Jak vypadají dezerty nejlepšího cukráře světa? Možná se budete divit!

autor: Red. foto: se svolením restaurace Coda

Šéf berlínské restaurace Coda, která má aktuálně dvě hvězdy MICHELIN Guide, René Frank, je skutečný guru dezertů. Jeho sofistikované malé pokrmy na talířích jsou uchvacující.

Jméno René Franka je v mnoha očích synonymem pro velkolepé jídlo. Mladý německý šéfcukrář se po absolvování kulinářského vzdělání nejdříve sbríal zkušenosti jako cukrář v La Vie v Osnabrücku a poté si v Berlíně otevřel vlastní podnik s dezerty nazvaný Coda. Coda, která nabízí moderní pokrmy inspirované dezerty z celého světa, vynesla Franka na světovou scénu. Zde se servírují pouze dezerty a nic víc. Ale jaké! Právě dezerty mu letos vynesly ocenění The World's Best Pastry Chef Award 2022. Je tedy aktuálně nejlepším šéfcukrářem světa.

Frank se nechal inspirovat svými pobyty na nejbohatších kulinářských scénách světa, jako jsou Japonsko, Francie, Španělsko a Švýcarsko, a také díky tomu kombinuje své dokonalé technické dovednosti s výraznými surovinami.

Frankův tým se drží přísné soběstačnosti a konceptu „bean to bar" a každý den on sám nebo jeho zástupci ručně připravují čerstvou čokoládu, zatímco rafinované cukry a umělá aromata se v kuchyni nepoužívají. Frank navrhuje pokrmy Coda s jedinou filozofií: ukázat, že dezerty nejsou jen posledním chodem večeře, ale že mohou být samostatným plnohodnotným pokrmem.

Přestože Coda nabízí pouze degustační menu s dezerty, není jen o sladkém. Frank se opírá o ingredience, které dráždí všechna zákoutí palety chutí. V menu o sedmi chodech se můžete těšit na slané tóny bylinek a oliv, umami, chuť sýrů, jemné maso a pikantní zálivku z domácího octa a tamarindu.

Každý pokrm je pojmenován podle hlavní ingredience, jako je kořen petržele, grilované jablko nebo rebarbora, a podává se v kombinaci s pečlivě vybraným vínem nebo likérem. Frank se zaměřuje na řadu vlastnoručně vyráběných nápojů, jako je třeba kefír nebo kombucha, které dokonale doplňují chutě a vůně jeho pokrmů.

Restaurace Coda, která nabízí posezení u baru s výhledem na rušnou otevřenou kuchyni nebo na jednom z 20 míst decentního, doslova komorního sezení; slibuje exkluzivní a intimní zážitek z jídla v srdci trendy berlínské čtvrti Neukölln.

Jelikož se jedná o pravděpodobně největší ocenění v oblasti světové kuchyně, které může být uděleno kuchaři specializujícímu se na přípravu dezertů, není pochyb o tom, že v již tak bohaté vitríně trofejí Reného Franka najde zvláštní místo cena The World's Best Pastry Chef Award pro rok 2022.

Daiquiri – drink s neutuchající slávou, který milujeme a jehož základem je samozřejmě bílý rum. Co když ale narazíte na takový, který je jednoduše – absolutní Game changer?
Slavný nizozemský šéfkuchař a spolumajitel několika michelinským průvodcem oceněných restaurací neztrácí čas. Po té, co restaurace Pure C přišla najednou o dvě hvězdy Michelin Guide, se hodlá...
Cukrářského nadšence a experimentátora hledejte za značkou Sugar Life. Myšlenka vybudovat ji se zrodila už v roce 2018 během jeho cesty do Barcelony, kde ochutnal džem z mučenky a manga, což byla na...
Houby, zvěřina nebo kachna, stejně jako třeba dušená masa, to jsou pokrmy, které by v následujících týdnech mohly být servírované na náš stůl. Ladí totiž dobře s chladnějším počasím a skvěle budou...
Jemnost a hravost chutí, jejich barvitost a nekonečná inspirace – to vše a mnohem více nabízí giny z Japonska, Filipín, Vietnamu nebo třeba z Indie. Nacházíme se ve druhé polovině našeho příběhu....
Jistě, lanýž o váze 1,3 kg jsem mohl prodat za majlant. Bylo mi ale jasné, že se brzy nic tak výjimečného nezopakuje. Takže jsem se rozhodl úplně jinak.
Překvapivě je na maltském talíři nejtypičtější králík. Vaří se na mnoho způsobů. Nejčastěji v rajčatové omáčce se špagetami. Ideální způsob, jak si užít maltskou kuchyni je návštěva podniku...
Usedlost Perano se nachází v srdci Chianti Classico v Gaiole a těší se výjimečnému klimatu i půdě. Vinice se nacházejí v nadmořské výšce 500 metrů, tedy vysoko nad nadmořskou výškou obvyklou pro...
Nebližší ostrov Karibiku dokáže uhranout několika různými způsoby. Vyberte si – dokonalé pláže, průzračná voda, ve které nešnorchlovat by bylo hříchem, průměrná roční teplota 30 °C nebo výjimečný rum.