SERAX – design, který jste hledali

SERAX – design, který jste hledali

autor: Red. foto: Archiv společnosti

Serax. Je to něco, co se nikdy neokouká. Ať už váš pohled spočine na designových interiérových doplňcích, světlech, originálním nábytku nebo dokonce na porcelánu a krásných talířích, pokaždé vás na nich něco zaujme.

I proto je ve svých restauracích používá třeba kuchařská legenda Sergio Herman, stejně jako dalších téměř 200 michelinských podniků. Serax je unikátní svými tvary, použitými materiály i stylem.

Značka byla založená před více než třiceti lety dvěma bratry, jejichž křestní jména dohromady tvoří název společnosti. SERge a AXel Van Den Bossche si podnik vysnili v garáži, ze které společně urazili dlouhou cestu plnou fascinujících milníků. Firma vyrostla, těší se velkému respektu a uznání, nadále ale zůstává rodinným podnikem, jehož žílami proudí vášeň a zaujetí pro detail. Mimochodem, právě manželka Axela, Marie Michielssen, která je hlavní designérkou Seraxu, navrhla slavnou „kaktusovou vázu“. Zdobí třeba stůl v showroomu firmy Design Gastro, která Serax pro Českou a Slovenskou republiku exkluzivně zastupuje.

Když design, tak prvotřídní

Samotní tvůrci Seraxu považují za DNA podniku spolupráci se skvělými designéry. Ta se rozvíjí po celou dobu existence společnosti a právě díky ní je dnes Serax tím, čím je, tedy špičkou ve svém oboru.

„Spolupracujeme pouze s designéry, kteří cítí ke své profesi vášeň. A to celosvětově. Od Vietnamu přes Antverpy až po Portugalsko na našich produktech pracují výhradně profesionálové s respektem pro řemeslo a citem pro design. Naše kolekce jsou originální svými tvary, materiály i stylem. Serax pro mě znamená každodenní hledání krásy věcí, které lidem pozvednou kvalitu života, a vytvoří kolem nich prostředí, kde se budou cítit příjemně a spokojeně. Serax znamená zažít, sdílet a objevovat,“ říká Axel Van Den Bossche, zakladatel a CEO firmy.

Lovestory s nádobím

Když Axel potkal uměleckou hrnčířku Roos van de Velde, psal se rok 2009. Axel v té chvíli netušil, že tento moment změní budoucnost společnosti. Roos pro Serax vytvořila kolekci nádobí, firma jí uvedla na trh a najednou se na seznamu objednávek seřadilo velké množství restaurací oceněných hvězdami Michelinu. Všichni se do něj prostě zamilovali. Pokud byste se dnes ptali v Seraxu na reference, vyjede vám seznam významných TOP světových podniků a důležitých kuchařských jmen, včetně právě Sergio Hermana, tříhvězdového šéfkuchaře a majitele skvělých restaurací The Jane, Pure C, AIRepublic a Blueness. Řady Surface a Inku, na kterých Herman se Seraxem aktivně spolupracuje, jsou pro něj „osobním projektem“, jak sám říká. „Drsné textury a krásné nedokonalosti Surface odhalují, co je skutečné a co je pravda,“ komentuje Herman. Pod touto řadou naleznete krásné talíře, perfektní nože, kompletní nádobí na vaření a další originální kusy.

Inku je proti tomu jemnější a sofistikovanější řadou, která svými abstraktními strukturami odkazuje na přírodu. Neexistují na světě dva stejné kusy. Glazurou se tvoří malé nedokonalosti a ty Hermanovi skvěle zapadají do filosofie Wabi-Sabi, kterou pro tento projekt zamýšlel.

Design s duší

Všechny kolekce, od nádobí přes skleničky, nábytek, květináče až po designová světla jsou v Seraxu pečlivě vybírány tak, aby byly funkční a přitom vytvářely originální interiér. Ten zrcadlí osobnosti, které v něm žijí a pracují. „Proto s naším týmem designérů vybíráme a vyrábíme jenom produkty, které mají duši,“ vysvětluje Axel Van Den Bossche.

Poslední tři dekády Serax rychle rostl, ale nikdy nepolevil ze svých základních pravidel. Také díky tomu je každá kolekce vyráběna tradičním způsobem. Zástupci firmy cestují po celém světě s vybranými prototypy od designérů, pro které hledají vhodné řemeslníky. Ti pak zajistí výrobu daného kusu nebo celé kolekce. Od Vietnamu, přes Antverpy, až po Portugalsko Serax propojuje unikátní design se svojí filosofií.

Komerční sdělení

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář