Mára Čmára, Vladimír Strejček a Karel Cettl malují s Desperados. Výtěžek půjde Nadaci pro současné umění

Mára Čmára, Vladimír Strejček a Karel Cettl malují s Desperados. Výtěžek půjde Nadaci pro současné umění

autor: Red. foto: Archiv společnosti

Nahlédněte pod pokličku tvorby českých umělců. Hotová díla vystaví Nadační dům Pekárna na Praze 7, následně se budou dražit.

Ochucená piva Desperados vyostřená tequilou odjakživa v lidech podněcovala temperament a svobodu osobnosti. Každý z nás je totiž jedinečný a originální. V tomto duchu piva Desperados inspirovala a podpořila také tři české výtvarné umělce, kteří své „já“ promítli do unikátních pestrobarevných maleb. Ty veřejnosti ukazují neotřele, a to včetně procesu tvorby. Nově vzniklá díla českých talentů se inspirovala jednotlivými příchutěmi piva Desperados: Orignal, Mojito a doplnila je také letošní novinka Sangré.

Inspirujte se

Svoboda a nespoutanost, s nimiž se značka Desperados pojí, tvoří odnepaměti základ každé umělecké scény. Proto se teď tři čeští tvůrci – Vladimír Strejček, Mára Čmára a Karel Cettl – spojili, aby veřejnost povzbudili ve vyjádření sebe sama. Vytvořili tři pestrobarevné malby, přičemž každá z nich představuje jednu z příchutí: Original, Mojito a novinku Sangré.

Umělecká díla vznikala na průhledné plexisklo, aby mohla ilustrátory při tvůrčím procesu zachycovat kamera. Umělci proto dlouho zjišťovali, jaké barvy budou na plexisklo ideální, aby spolu nereagovaly a zároveň dobře držely. Zvláštností tvorby bylo, že díla vznikala reverzně. Výtvarníci nejdříve malovali to, co by se tradičním způsobem malovalo až jako poslední.

Vydražit a podpořit umělce

Jak malby vznikaly, si krok po kroku budou moci lidé podrobně prohlédnout na facebooku Desperados. „Všichni jsme se snažili pro jednotlivé malby zvolit přístup, který je nám vlastní a který nás charakterizuje. Probudili jsme v sobě volnost, nesvazovali jsme se přílišnými přípravami. Naopak jsme na ‚plátno‘ z plexiskla přenesli inspiraci, která se zrodila v ten moment. Vybili jsme ze sebe maximum,“ říká k projektu Vladimír Strejček, jeden z umělců a šéf studia DRAWetc., které zapojené ilustrátory sdružuje.

Hotová díla vystaví Nadační dům Pekárna na Praze 7, který je součástí Nadace pro současné umění. Fanoušci je budou moci vydražit prostřednictvím online aukce na portálu Aukro.cz. Výtěžek z aukce posléze poputuje na podporu nadace.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář