Vizovické pálenky z vlastních sadů

Vizovické pálenky z vlastních sadů

autor: Miroslav Motyčka foto: se svolením společnosti RUDOLF JELÍNEK

Limitované edice, pálenky z jednoho terroir a slivovice naložená v sudu po rumu. RUDOLF JELÍNEK se vydává neprobádanými cestami.

Mnohaleté sadařské úsilí se vizovické společnosti RUDOLF JELÍNEK zúročuje v podobě výjimečných produktů z vlastních sadů. Z řady důvodů je čas na ohlédnutí a rekapitulaci jejich snažení.

Od roku 2008 na trh každoročně uvádí Vizovickou zlatou slivovici, která vzniká kupáží nejlepších odrůd daného ročníku a dozrává na sušených švestkách. Byli první, kdo takovou slivovici představil zákazníkům, a kdo do výrobní praxe přenesl tradiční postup z valašských domácností, tedy maceraci sušených švestek ve slivovici. Následujícího roku do svého portfolia přidali jednoodrůdovou Vizovickou slivovici vyrobenou z nejlepší odrůdy sklizně daného roku. Odrůdová slivovice, která dokonale odráží daný ročník, a která je tak pokaždé jiná. To tady také nebylo. Obě tyto slivovice se postupně staly páteří jejich sortimentu.

Beze zbytku naplňují vizi likérky, tedy přinášet inovace, které jejich velmi tradiční obor posouvají kupředu. Před deseti lety možná nikdo nevěřil, že ročníkovou jednoodrůdovou vyprodají během jednoho roku a všech pět tisíc lahví bude pryč. Jelikož milují ovocné pálenky ze všech druhů ovoce, začali v posledních dvou letech realizovat výzvu v podobě uvedení dalších inovativních výběrových pálenek z vlastních sadů, které stejně jako Vizovická slivovice budou dokonale odrážet místo původu ovoce a ročník jeho sklizně.

Kouzlo Starovické meruňkovice

V roce 2019 představili ve Vizovicích první edici Starovické meruňkovice. Meruňkovice opět z vlastních sadů, tentokrát ve Starovicích na jižní Moravě, která ale na rozdíl od řady jiných meruňkovic zraje v sudech. V čem spočíval jejich inovativní přístup? Ze dřeva starých vykácených meruňkových stromů nechali vyrobit sudy. Právě v nich zraje tato speciální meruňkovice a díky nim má tak marmeládovou vůni i chuť. Bohužel, kapacita staření v sudech je omezená, a tak je Starovická meruňkovice prakticky neustále vyprodaná. Nicméně se plně pracuje na tom, aby byli ve Vizovicích schopni přinést na trh dost lahví, mimo jiné proto, aby je mohli dodávat do špičkových restaurací a barů. Právě v těchto dnech se na trh dostává další šarže a v sudech už zraje následující ročník.

Rok po Starovické meruňkovici na trh přišli s Vizovickou jaderničkou ročníku 2015. Jablkovici z odrůdy, která je pro Valašsko a Vizovice typická, se rozhodli pojmout jinak a vnést do její výroby v našich zeměpisných šířkách a délkách trochu francouzského vlivu. Polovinu jablek v Jelínkovi zpracují tradičním způsobem na kvas a druhou polovinu zpracují na mošt, který nechají kvasit. Poté se vše destiluje a až po destilaci se oba destiláty smíchají, následně uloží ke zrání na minimálně dva roky do dubových sudů po jejich whisky GOLDCOCK. Díky tomu Vizovická jadernička voní a chutná po hřebíčku, rozinkách, a především po jablíčkách, která pěstují na Těchlově ve Vizovicích.

A letos, právě v těchto dnech, přichází Kostelanská třešňovice 2020. V minulém roce sklidili první třešně z třešňových sadů v Kostelanech. Sklizeň to nebyla zrovna bohatá, ale i tak dala necelá tuna třešní vzniknout 249 lahvím ročníkové třešňovice. Protože peckoviny musí být lahvovány odleželé, počkala si tato třešňovice na lahvování celý jeden rok. Jde o pálenku z odrůdy Kordia, vůně i chuť jsou pro třešňovici charakteristické, výrazně se v nich projevují pecky. Mohlo by to vypadat, že se tím kruh uzavírá, protože do lahví se s třešňovicí dostalo poslední ovoce, které aktivně společnost pěstuje a sklízí ve vlastních sadech v Česku. Vizovická likérka se však posouvá ještě dál.

Území, kam se ještě nikdo nevydal

V Jelínkovi už dlouho pracují na pomyslné třešničce na dortu ve smyslu nejvybranějších pálenek, kterým se dostalo nejlepší a nejdetailnější péče. Díky inspiraci ze světa whisky a rumu tak ještě letos přinesou další nový pohled na ovocné destiláty. Můžete se těšit na single cask, tedy edice z jednoho konkrétního sudu a také na vybrané odrůdové pálenky dozrávané ve skleněných demižonech, stejně jako v domácích podmínkách. První na řadě, ještě v listopadu, bude Vizovická slivovice odrůdy Čačanská rodná z roku 2013, která posledních osm měsíců zrála v sudu po rumu Plantation z Barbadosu. Další budou následovat na konci roku 2021 a začátku 2022.

Společnost RUDOLF JELÍNEK věří, že základní řada Vizovické slivovice, Starovické meruňkovice, Vizovické jaderničky a Kostelanské třešňovice tvoří ucelenou paletu vůní a chutí nejtypičtějšího ovoce, které se u nás pěstuje, a že především dokonale zrcadlí místo a čas svého vzniku. Jednosudovými a odrůdovými pálenkami chtějí prozkoumávat území, na které se v této oblasti ještě nikdo nevydal. Touží hledat cesty, které v některých případech mohou zásadně ovlivnit jejich standardní produkci. Právě hledání nových cest a poznávání nepoznaného je to, o co tu běží především! Jde o limitované edice! Ale tak je to se vším, co je pomíjivé, je to jen tady a teď, a znovu už nebude. O to lepší to bývá, tak si všechny jejich sadařské pálenky užijte!

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář