Trnava Rum Fest 2022 – po covidových letech opět stylová oslava rumového světa

Trnava Rum Fest 2022 – po covidových letech opět stylová oslava rumového světa

autor: Red. foto: se svolením Trnava Rum Fest

V Trnavě se opět uskuteční populární Trnava Rum Fest. Stane se tak 11. června, a do historického slovenského města v tento den zavítají barmanské osobnosti ze špičkových evropských barů.

To nejlepší z rumového světa se v červnu opět představí ve slovenské Trnavě. Po úspěšném ročníku 2019 organizátoři zvolili stejné místo konání, tedy trnavské Nádvorie – prostor súčasnej kultúry. To se nachází v samotném historickém centru malebného města.

„Nádvorie se nám jako místo pro tento typ akce skvěle osvědčilo. V letech 2020 a 2021 jsme museli kvůli pandemii rumový festival stornovat a přišli jsme s akcemi Ginové a Rumové Nádvorie. Oba koncepty si právě v těchto místech návštěvníci hodně oblíbili. Jsem proto opravdu rád, že můžeme po těch problematických letech opět na Nádvorie přinést Trnava Rum Fest. Je to naše oslava jedinečného typu destilátu,“ říká o letošním festivalu organizátor Róbert Šajtlava, se kterým jsme na stránkách VisitChef nedávno publikovali rozhovor ve video a podcast formátech. Róbert v něm mluví i o této plánované akci.

V roce 2019 navštívilo Trnava Rum Fest více než 700 milovníků a znalců rumu, kteří si odnesli zážitek z degustací prémiových rumů i z odborných přednášek od předních barmanských osobností ze špičkových evropských barů. A ani letos to nebude jinak.

Venkovní prostory Nádvoria by se měly stát prostorem pro prezentace prémiových značek rumů a organizátor prozradil, že se v rámci Trnava Rum Fest dokonce uskuteční i několik rumových premiér v rámci slovenského trhu.

Prostory kulturního centra Malý Berlín budou věnované řízeným rumovým degustacím pod vedením ambasadorů konkrétních značek a odborným přednáškám.

Novinkou jsou speciální pop-up cocktail bary, díky kterým představí několik skvělých barmanů ze špičkových evropských barů své signature drinky. Z Atén na pop-up přijede Thanos Prunarus se svým konceptem Baba Au Rum, který byl v loňském roce vyhlášen jako 14. nejlepší bar světa; Trnavu dále navštíví Sly Augustin, který bude reprezentovat ikonický rumový bar Trailer Happiness z Londýna, a z italského Milána přiletí Edoardo Nono. Ten bude pro návštěvníky Trnava Rum Festu míchat drinky za jedinečný bar Rita’s Tiki Room.

Trnava Rum Fest, akce plná rumových chutí a odborných přednášek, je za rohem, uskuteční se totiž už v sobotu 11. června od 13:00 do 23:00 hodin. Pořadatel navíc slibuje i skvělá jídla v rámci food courtu.

Vstupenky jsou k dispozici na portálech predpredaj.sk a maxiticket.sk

VisitChef je mediálním partnerem Trnava Rum Fest 2022.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář