Kavárny mimo centrum Prahy, kam se vyplatí zajít

Kavárny mimo centrum Prahy, kam se vyplatí zajít

autor: Red. foto: Archiv kaváren a redakce

Zastrčené, málo známé nebo známé jenom místním. Ale vyplatí se o nich vědět. A když už jdete kolem, zaskočte si ochutnat dobré kafe či cokoli jiného, co doporučí VisitChef nebo přímo obsluha podniku.

Kavárna co hledá jméno

Aneb smíchovská legenda. Krásný design, prostor bývalé dílny, denní světlo, dobré kafe, hezké toalety… Radost zajít. Pokaždé. Tedy pokud nemají plno. Umí Flat white, umí filtr, kromě kávy mají toniky, limo i rozlévané víno. A taky slavné Vejce Benedict soufflé se slaninou, na které sem hosté hojně chodí. Určitě byste měli poznat.

www.kavarnacohledajmeno.cz

Café Tout va bien

Malá kavárna a čajovna s obrovskou duší. Tento prostor kousek od Flory je unikátní atmosférou v kombinaci se skvělou kávou, dezerty a výběrovými čaji. Dokonalá harmonie. Dejte si Chai Latté, Yuzu limonádu, kávové nápoje prvotřídní. Objevte jednou, budete se vracet pravidelně.

www.facebook.com/cafeToutvabien/

mazelab.coffee

Odvážný, moderní a prostorný interiér umocněný bílou barvou, kousek od dejvického Kulaťáku. Cashless + žádná wi-fi – naprosto v pořádku. Káva skvělá a všechny nápoje z ní také. Dezerty stojí za ochutnání, i když se ke kávě pokaždé nehodí. Ale komu by to vadilo… V nabídce pokaždé kávy z několika pražíren, obsluha ráda připraví degustační cupping, což je pro milovníka kávy velké plus.

www.mazelab.coffee

café jen

Duše Kodaňské ulice ve Vršovicích. Tyhle holky opravdu umí a dělají kavárnu srdcem. I proto je café jen velmi populární podnik. Původní záměr sousedské kavárny přerostl v cosi většího, ovšem ne arogantnějšího. Snídaně jsou zde vyhlášené, pro domácí dorty si chodí lidi zdaleka a káva je prvotřídní. Jako jedni z mála u nás mají na mlýnku kávu z britské pražírny Has bean. A ta je TOP. Zajděte kdykoli, ať už na snídani nebo na dobrý drink.

www.cafejen.cz

Alf & Bet

Populární koncept z Palmovky. Kavárna a pekárna v jednom, kousek od stanice metra, v industriálním prostoru, kde plochou pekárna určitě dominuje. Ovšem kafe nešidí ani náhodou. Snad právě díky pekárně je Alf & Bet tak originálním prostorem, kavárnou a vlastně vším, co mají lidé rádi. Rozhodně. Umí vlastní chléb a praží vlastní kafe. Dost často je chléb odpoledne vyprodaný a dost často si s kávou sednete na poslední volnou židli. Kvalitní produkty, které přinesly úspěch. O tomto podniku je dobré vědět a ještě lepší je jít se tam mrknout.

www.alfabet.coffee

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář