5 asijských restaurací, které v Praze stojí za to

5 asijských restaurací, které v Praze stojí za to

autor: Red. foto: Archiv redakce

Asie jede! Podniky, které se inspirují nebo přímo vaří a nabízejí atraktivní asijská jídla, v Praze rostou jako houby po dešti. O to bude těžší vybrat pět z nich. Seznam pěti nebude definitivní, protože nemůže být. Je subjektivní, explodují nám u něj chuťové pohárky, a proto je náš. Zde je.

Taro

Až neuvěřitelně skvělý koncept, kde chef´s table je velkým bonusem. Udělejte si rezervaci (bez ní to jde jen těžko) a zajděte si na oběd nebo ještě lépe večeři. Kedlubna, yuzu, rybí omáčka, citronová tráva – masakr; hovězí Top Blade, shiitake, houbový prach – mazec; Tapioca koláč, nashi, longan, arašídový crumble – slast!

www.taro.cz

Yamato Restaurant

Pokud Japonsko, tak sem, na Vinohrady. Marek Hora ví, co dělá a děkují mu prý i samotní Japonci. Kuchyně je autentická, Marek si zakládá na prvotřídních surovinách, bez kterých by se to prostě neobešlo. Výborná je i atmosféra a skvělý je také servis. Ochutnejte ryby, objednejte si Kobe a dejte si sake. Je to paráda.

www.yamato.cz

Hanil

Nedaleko od Yamato sídlí Hanil, což je japonsko-korejský koncept. A dost dobrý. Rodinnější podnik s příjemnou atmosférou má osobité kouzlo pohody, výborného servisu a těší se skvělé pověsti. Dejte si jejich speciality včetně originálních sushi kombinací. Někteří říkají, že je to dokonce nejlepší sushi v Praze. Těžko říct…  A nezapomeňte na teplá jídla! Všechno čerstvé, skvěle připravené, budete se sem chtít brzy vrátit!

www.hanil.cz

Hanabi

Tak pardon – ještě jednou Japonsko. Nedá se nic dělat. Jinak bychom Hanabi škodili. Na chvilku – na sushi, nebo na celý večer a dejte na doporučení šéfkuchaře – neprohloupíte. A jejich tradiční japonské speciality Sukiyaki či Shabu Shabu? Nutnost! A neměli bychom (ve všech zmíněných restauracích) zapomínat ani na dezerty. Zde si dejte koláčky Mochi nebo smažený banán v tempura těstíčku.

www.ihanabi.cz

Yami Sushi Bistro

A srdcová záležitost na závěr. Yami Sushi v Pasáži Dlouhá je gastrokoncept, jehož dobroty si můžete dopřát kdykoli. Není potřeba rezervace, není potřeba plánování a přesto je to událost. Ty kombinace (i ty custom), to saké… Sushi, Spider sliders, Ceviche, Bibimap – všechno skvělé. Každodenní radost!

www.yamibistro.cz

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář