Přemku Forejte, teď jsi nás už opravdu nas*al! Teda, minimálně jednu naši polovinu…

Přemku Forejte, teď jsi nás už opravdu nas*al! Teda, minimálně jednu naši polovinu…

autor: Ján Chovanec foto: se svolením McDonald's

Anthony Bourdain miloval In-N-Out Burger, Pavel Býček přesedal soutěži Burger Master pro McDonald's, Paul Cunningham, jehož restaurace má dvě hvězdy MICHELIN Guide, vytvořil svůj vlastní burger pro McDonald's. A co by odpověděl Justin Bieber našemu Přemkovi Forejtovi, kdyby se ho zeptal, jestli má spolupráci s McDonald's podepsat?

Jdi do toho, vole! – zněla by nejspíš odpověď. Je Přemek českým Justinem Bieberem? Ne, není. Ale jak moc má do něj (mimo bankovní konto) daleko?

Vraťme se o pár let zpět, do olomouckého Entrée Restaurantu a k boomu, který svým otevřením způsobil. Moderní, atraktivní servisy na designových talířích, interiér, ze kterého části hostů u vstupu padala čelist až na zem… Přemek, který tam šéfoval týmu mladých lidí, vše svěží, chytré, vkusné. Entrée byla a stále je show. Ano, show. A Přemek je principálem. Už tehdy, kdy měl ještě krátké vlasy, měl v sobě ctižádost, vyzařovalo z něj, že chce dál, že chce být vidět, že má co nabídnout. A povedlo se.

Přiznejme si, že Přemek Forejt je vděčným objektem médií. Dobře se na něj kouká, umí se prezentovat, jeho vyjadřování je líbivé, přitom nepůsobí prvoplánově, a na velkou část publika prostě zabírá. Jde si za svým, Entrée mu přitom bylo skvělým zázemím. A není to tak, že by jej zneužíval. Z velké části právě díky Přemkovi Forejtovi je to úspěšný projekt. Pomohl nějak Přemek Forejt moderní české gastronomii? Ano! Objev Entrée byl pro obrovskou skupinu lidí impulzem, aby si vytáhli hlavu… třeba z písku a zjistili, že existují skvělé a moderní restaurace i v regionech. Že se vyplatí zajet si tam a nechat v nich za jídlo a servis slušný obnos peněz. Právě na Entrée a její popularitě bezpochyby mnoho dalších podniků po celé republice stavělo a staví.

Žijeme ve 21. století a i díky lockdownům jsme čím dále více orientovaní na online svět, sociální sítě a marketing, který se k nám chtě-nechtě v každém směru dostává. Využívají toho korporáty, vláda, hackeři, využívá toho lokální výrobce alkoholu i Přemek Forejt. Přináší to totiž ovoce. Díky tomu přece popularita značek roste. A Přemek Forejt už značkou rozhodně je. Není jen kuchař, nebo chcete-li šéfkuchař. Znám kuchaře, kteří stáli frontu na konkurz do poroty MasterChefa a neprošli. Znám jednoho jediného, který si to mohl dovolit a nabídku do MasterChefa odmítnul. Marketing je důležitý pro vás a je důležitý pro váš podnik. Marketingem je ocenění od MICHELIN Guide, ať už je to hvězda nebo BIB, marketing je vaše prezentace na Instagramu, marketing je, co o vás řeknou lidi.

Když Anthony Bourdain natáčel v Los Angeles, byl to právě In-N-Out  burger z amerického franšízového řetězce, který označil – a teď pozor – za svůj milovaný burger. Hvězdný Gordon Ramsay se ke stejné značce burgerů vyjádřil také naprosto obdivným způsobem, když řekl, že „si lidé myslí, že všichni Američané jsou obézní a hamburgery jim škodí, přitom mají vynikající burgery. Burgery In-N-Out byly výjimečné. Jednou jsem měl takový hlad, že jsem si sedl do jejich pobočky a objednal jsem si dvojitý cheeseburger. A o pár minut později jsem si dal to samé znovu s sebou," řekl Ramsay. A opět – Bourdain nebyl jenom kuchař, Ramsay není jenom kuchař. V našem století je zcela běžné, že známé osobnosti, chcete-li celebrity, dělají reklamu třeba pro McDonald's. Mariah Carey nebo zmíněný Justin Bieber. A jmen, která bychom našli pod spoluprací s fast foodem, je mnohem více.

Pojďme ještě trochu hlouběji. Britský šéfkuchař Paul Cunningham, který šéfuje v Dánsku restauraci Henne Kirkeby Kro se dvěma hvězdami od MICHELIN Guide, taky připravil svůj signature burger právě pro McDonald's. Homestyle Bearnaise, jak byl signature burger svým stvořitelem pojmenován, byl poprvé představen jako limitka. Lusknutím prstů byl vyprodán. Proč? Protože marketing.

Mimochodem, náš redakční kolega Tomáš Levý jedl ve Španělsku v McDonald's signature burger od Dani García, což je tříhvězdičkový michelinský šéfkuchař a dle jeho slov to bylo jídlo průměrné, až podprůměrné…

Pokud ale zůstaneme v naší kotlině, která se kouká na podpis Přemka Forejta bez světového kontextu, tak třeba renomovaný a známý šéfkuchař a spolumajitel populárního konceptu The Eatery Pavel Býček předsedal soutěži Burger Master, která je už dobře ověřeným konceptem společnosti McDonald's. Spolupráce? Spolupráce. A nezapomeňme na to, kolik více či méně známých kuchařů, šéfkuchařů a dalších lidí od fochu se podepsalo pod své menu s Bageterií Boulevard. Jak moc nám to vadí?

Pamatuji si doby, kdy Radek Kašpárek jezdil krásnou černou Octávií. Fakt krásnou. Dnes jezdí stříbrným SUV Kia a na zadní části kapoty má logo Field. Viděl jsem Honzu Punčocháře vystupovat z různých aut. Jednou to byl nádherný Mercedes, podruhé vytuněná Škodovka. Všichni jsme měli možnost vidět jej na reklamách se spotřebiči AEG. Spolupráce? Spolupráce. Honza Punčochář má další spolupráci s výrobcem uzenin, jeho tvář vidíte na pobočkách různých supermarketů. Když se projdete tou částí Makra, kam můžete jenom v případě, že jdete na školení, tiskovou konferenci nebo nějaký druh privátní akce, na zdi uvidíte tváře šéfkuchařů, kteří s Makrem nějakým způsobem spolupracují. Třeba legendární Jaroslav Sapík. A s Makrem spolupracuje i Přemek Forejt. Alespoň prozatím.

Přemek porotcuje, hraje v seriálu, Přemek tančí, zpívá… a teď má zastavit? Nehodnotíme, jestli je podpis smlouvy pro McDonald's dobře nebo špatně. A vám radím to samé. Na konci dne se do jeho zrcadla nebudete dívat vy, ale on. Říkáme jenom, že je to další logický krok a nijak zvlášť nás nepřekvapil. Jenom malinko rozbouřil vody sociálních sítí. Marketing? Ano, marketing. A věřte, že po MasterChef, Prim, LG, Makro a dalších brandech není McDonald's jeho poslední spoluprací. Budete dost možná nadávat a chválit jej ještě více.

Otázka zní, kolik špičkových českých šéfkuchařů, kteří alespoň trochu rozumí marketingu, by nepodepsalo spolupráci s MasterChef, a kdo by jí nepodepsal i po prvním úspěšném ročníku v aktuální sestavě?

Všechna čest těm, kteří zůstávají zavření ve své kuchyni, makají na sobě a čekají, až za ním hosté přijdou. Přemek jde svým zákazníkům naproti.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář