Nejlepším barmanem světa je letos Slovák Adrián Michalčík. Na světovém finále reprezentoval Norsko

Nejlepším barmanem světa je letos Slovák Adrián Michalčík. Na světovém finále reprezentoval Norsko

autor: Red. foto: se svolením Diageo World Class

Nejprestižnější barmanskou soutěž světa World Class letos pokořili dva barmani z bývalého Československa. Podívejte se na rozhovor, který nám vítěz Adrián Michalčík poskytl před časem.

World Class Cocktail Festival and World Class Bartender of the Year Global Finals 2022 se letos uskutečnil v australském Sydney.Soutěž probíhala od 12. do 15. září a právě poslední den se na základě výsledků globálního finále milovníci světa koktejlů dozvěděli výsledky.

Tomu ovšem předcházela lokální finálová kola. To české vyhrál s přehledem Vítězslav Cirok, reprezentující Becher´s bar karlovarského Grandhotelu Pupp, a VisitChef byl u toho. V Pražské křižovatce všem dokázal, že je to právě on, kdo má největší kredit a právo letět do Sydney reprezentovat českou barmanskou komunitu. Za zmínku nepochybně stojí, že oba barmani, tedy Vítězslav Cirok i Adrián Michalčík, před několika lety společně pracovali za barem dnes již legendárního L´Fleur baru. Druhou důležitou informací v souvislosti s oběma je, že oba už jednou lokální české finále World Class vyhráli a v globálním finále skončili v TOP 6 na světě.

A letos je to ještě lepší. Poté, co jsme se 14. září ze Sydney dozvěděli, že Adrián i Víťa postupují do první desítky, ze které podle nových pravidel vzejde vítěz, bezpochyby celá česko-slovensko-norská barmanská komunita sledovala poslední barmanské klání.

V TOP 10 se letos utkali:

Massimo Zitti, Kanada

Manol Lazarov, Bulharsko

Jessi Pollak, Spojené státy

Daniel Seehuusen, Švédsko

Alicja Bączyk, Polsko

Jaime Morales Lopez, Mexiko

Mathias Klausen Borksø, Dánsko

Adrián Michalčík, Norsko

Nick Tesar, Austrálie

Vítězslav Cirok, Česká republika

A vítězem letošního globálního finále World Class, tedy neoficiálním nejlepším barmanem světa pro rok 2022, se stal Adrián Michalčík.

„Vyhráli jsme. Jeli jsme rozbít Syndey a Adrián je král," napsal vzápětí pro VisitChef Vítězslav Cirok z oslavy finále. „A starej dědek Cirok mu dýchal na záda,“ napsal pod to, jistě s úsměvem. „Myslím, že jsme ukázali, co znamená Česko-Slovensko.“

Rozhodně ano, Víťo.

Z redakce VisitChef oběma do Sydney moc gratulujeme! Jsme na vás oba obrovsky pyšní!

Podívejte se na rozhovor, který poskytl Adrián Michalčík pro VisitChef.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář