Antonio Bachour: Podle mé knihy si můžete otevřít cukrárnu a budete mít v zásobě recepty na pět let

Antonio Bachour: Podle mé knihy si můžete otevřít cukrárnu a budete mít v zásobě recepty na pět let

autor: Red. foto: se svolením Grupo Vilbo

„Je to nejlepší cukrářská kniha, která za posledních několik let vyšla,“ říká v rozhovoru o své poslední knize šéfcukrářský mistr a jeden z nejlepších cukrářů světa Antonio Bachour.

Na konci loňského roku vyšla Bachour Buffets, sedmá a prý také nejosobnější kniha Antonia Bachoura, jednoho z nejuznávanějších cukrářů světa. Proslulý šéfcukrář prostřednictvím pěti tematických částí - bufetů představuje recepty pro cukrářské výrobky, které denně vyrábí a učí na svých kurzech po celém světě.

Jak vznikl nápad napsat Bachour Buffets?

Nápad vznikl na večeři v Barceloně s Carlosem Barrachinou a Albertem Ruizem z vydavatelství Grupo Vilbo. Vzhledem k úspěchu knihy Bachour Gastro jsme se rozhodli udělat další, která bude autentická a autorská. O tom, co jsem vždycky dělal, o mých bufetech, které jsem připravoval na svých kurzech po celém světě. To vše do jedné knihy ale s novými recepty.

Dobře, ale když už je na trhu šest knih, proč dělat sedmou?

Vždycky se říká, že poslední kniha je nejlepší, a já jsem vložil celé své srdce do toho, aby to byla nejlepší kniha, kterou jsem dosud udělal. Je v ní pět kapitol o pěti různých bufetech se super novými recepty, nejsou v ní žádné staré recepty, žádné recepty, které by už vyšly v jiných knihách. Pro mě je to velkolepá kniha, je to kniha, se kterou si můžete otevřít cukrárnu a mít v zásobě recepty na pět let.

Proč by si měli cukráři a amatéři koupit vaši knihu?

Skutečně je to kniha pro všechny, jak pro profesionály, tak pro amatéry. Je totiž vytvořená podle receptů, které používáme v Bachouru. Jsou to recepty jednoduché, které může s jistým úsilím připravit každý. Primárně je to celé určené k výrobě velkého množství, protože my v Miami prodáváme 1000 zákusků denně, ale zvládne to i amatér.

Udělejme si tedy shrnutí obsahu. Co v něm čtenář najde?

Pět úplně odlišných kapitol: jednu o petit gâteaux a koláčích, jednu o cukrářských i restauračních petits fours, jednu o zákuscích z croissantového a brioškového těsta, jednu o ovoci a zelenině a jednu o čokoládě, kterou skutečně miluji.

A všechny recepty máte tedy vyzkoušené, všechny fungují?

Jistě, fungují a bezchybně. Vyzkoušeli jsme je i během přípravy knihy s lidmi z vydavatelství Grupo Vilbo, s fotografkou Corinou Landou. Všichni jsme je tam otestovali, dělali jsme recept za receptem, upravovali a všechno je dokonalé.

Který z pěti bufetů je vám nejbližší?

Všechny jsou mé oblíbené, i když nejraději mám ten ovocný a zeleninový, protože je v něm mnoho receptů, se kterými jsem nikdy předtím nepracoval. Vytvořil jsem je přímo na míru pro tuto knihu. Je tam kompletně dýňový dezert, dezert z červené řepy, použili jsme zelený hrášek s jahodami. Jsou to na 100 % kreativní a inspirativní záležitosti!

Jste s výsledkem maximálně spokojený, nebo by se dalo v knize ještě něco vylepšit?

Myslím, že to je nejlepší cukrářská kniha, která za posledních několik let vyšla.

Je sedmá v pořadí, jak jsme už řekli. Bude to i vaše poslední kniha?

Nevím, jestli bude poslední, ale je to kniha, která bude v každém případě aktuální mnoho let. Potřebuji ale ještě napsat knihu o slaných pokrmech, protože otevíráme kromě cukráren i slané restaurace. Vždy v nich ale bude i sladká část – to jinak nejde, dezerty milujeme. Takže ne, toto určitě není moje poslední kniha.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář