Když vám z vinohradů všech světových stran lijí víno do sklenice

Když vám z vinohradů všech světových stran lijí víno do sklenice

Redakce Redakce foto: VisitChef.com

Stojíte uprostřed malého údolí a na kteroukoli světovou stranu se podíváte, svažují se směrem k vám vinice. Sluníčko svítí do očí, v ruce držíte skleničku skvělého suchého bílého vína a jediné, co vám ten pohled skutečně narušuje, je malý zámeček z 15. století. Narušuje?!?!

Prostě si tu stojí. Nevelká budova chráněná památkáři je hlavní dominantou slovinského vinařství Zlati Grič. Uvnitř naleznete tři prostorné apartmány s luxusním výhledem do okolí a především na supermoderní vinařství. Je září, všude kolem to voní sklizní a lisovanou šťávou z hroznů. Bezpochyby jedinečná krajina.

Kontrastně k zámečku vyznívá jeden z nejmodernějších vinných sklepů široko daleko. Je zasazený do kopce, pokrytý zelení, shora vidíte jenom několik málo prvků rozsáhlé budovy. Uvnitř využívá vinařství rozlohy 3 500 m2. Zbytek komplexu je skvěle sloučený s okolní krajinou. Moderní architektonické řešení se tu hodně povedlo.

Můžete se tu dobře najíst, můžete se tu ubytovat, můžete hrát golf na privátním devítijamkovém hřišti pro náročné a samozřejmě degustovat vína. 90 % z celkové roční produkce 1,3 milionu litrů jsou bílá vína, zbytek doplňuje lehká Modrá Frankovka a růžové víno, jednoduše nazvané Rosé Zlati Grič. Vína rozdělují do edic, mladší White label a Black label, která si na zákazníka počkají ve vinařství déle, a to třeba na dubovém sudu. Klidně ve verzi Magnum.

Samozřejmě je tu možnost zakoupit si vína s sebou za hodně dobrou cenu. Ale před tím tasting, ať se můžete správně rozhodnout.

Začněme šumivým vínem Penina z odrůdy Pinot Blanc. Tento Brut nature má zbytkový cukr 7 g/l. Vyrobeno champagne metodou po půl roce zrání jde do láhví, kde leží minimálně tři roky na kalech. Jistě je to víno vhodné jako aperitiv, ale rozhodně zvládne i větší výzvy u snoubení s pokrmy.

Stejně jako všude jinde je i ve Slovinsku růžové víno dost populární, a když jej vinařství v přijatelné formě připraví jako šumivé… Takové je Penina Brut Rosé. Svěží, malinko nasládlé, v chuti i na nose mnohem více ovoce, než u prvního vzorku. Díky teroáru jemný dotek minerality, plus klasická champagne metoda výroby z něj dělá adekvátního partnera všem vzorkům dnešní degustace.

Pinot Gris aneb Sivi Pinot je další zajímavostí vinařství Zlati Grič. Sytě žlutá Šedá Rulanda totiž prochází 12hodinovou macerací za studena, při níž se ze slupek hroznů vedle aromatických látek dostávají do budoucího vína také barviva. Kvašení probíhá při nižší teplotě a hroznová šťáva, vylisovaná pouze z ručně sbíraných hroznů, dodává tomuto specifickému vínu otevřenou, ovocitou vůni. Mezi kyselinami a cukry byl příjemný balanc. Parádně pitelné a svěží víno třeba k mořským plodům nebo rybě z grilu.

O kus elegantnější byl následující Sauvignon, ročník 2020. Také o poznání aromatičtější. Teroár jižního okraje pohoří Pohorje (křída) mu propůjčuje minerální tóny, doplněné v chuti o náznaky bylin a ovoce. Svěží, živé víno nám ve vinařství doporučili především ke chřestu a všeobecně k bezmasým pokrmům.

Plné, šťavnaté, elegantní, vyvážené, svěží a samozřejmě i skvěle pitelné je cuvée Konjičan + Sauvignon, u kterého právě odrůda Sauvignon dělá 50 % tohoto cuvée. Dalšími čtyřmi zástupci jsou odrůdy Ryzlink vlašský, Müller Thurgau, Rulandské bílé a Ryzlink rýnský. Vůně, květinová a ovocná, zůstává konzistentní ještě dlouho po doušku a příjemně dotváří charakter vína. Ke grilovaným sýrům nebo salátům někde na terase to může být ideální parťák.

Ať už pak pokračujete dál Rýnským Ryzlinkem nebo Tramínem, je to cesta navýsost příjemná, ničím nerušená, a to včetně nadbytečných aditiv, které ve víně v podstatě nenajdete. U každého vína se patřičně podepisuje konkrétní odrůda, ve většině případů i teroár. „Naším základním přístupem k výrobě vína je zachování chuti a vůně hroznů s co nejmenšími technologickými opatřeními,“ říká u degustace naše průvodkyně.  Sedíme s ní v prosklené moderní budově vinařství, podzimní sluníčko nám svítí do sklenic, víno to světlo láme a na stole dělá světelné obrazce. Zvažujeme… Ne, už je rozhodnuto. Jdeme něco dobrého ochutnat také do místní restaurace. Prý tam vaří srdcem.

Jeden z lídrů československé koktejlové scény, průkopnický Mirror Bar, který byl letos nominován na několik ocenění v oboru, odhaluje své nové koktejlové menu v podobě 88stránkové tištěné knihy...
Od champagne až po španělskou cavu, od rakouských veltlínů až po plná toskánská červená vína. Tržnice Brno zažila jednu z nejzajímavějších vinných degustací sezony.
Každou vteřinu sjede z plnicích linek na celém světě údajně 36 lahví whisky. Toto množství se samozřejmě nevypije pouze v podobě „čistých panáků“. A tak na scénu vstupují více či méně sofistikované...
„Sladké mě nikdy nenaplňovalo, dokud jsem si jej nezačal připravovat sám. Vždycky jsem ale měl rád neobyčejné věci,“ říká úspěšný cukrář Vlad Ryasnyy a poodkrývá tak podstatu svého umění. Fascinují...
Po osmi letech skončila v pražské pětihvězdě známá asijská restaurace Spices a na její místo nastoupil koncept Monastiq vedený šéfkuchařem Michalem Horváthem. V Mandarinu nastala nová gastronomická...
Nejenom profesionálové v gastronomii znají velmi dobře pocit těžkých a unavených nohou, který se během dne zhoršuje a k večeru je stále více citelný. V gastronomii dvojnásob, protože večer pracovní...
Gastro na Moravě rozhodně neznamená pouze Brno. Šéfkuchař Otta Vašák se svým týmem to v Restaurantu Essens dokazuje v plné míře.
Nápis HEROES důmyslně zvýrazněný v logu podniku The Roses ukazuje, kdo už sedm let úspěšně dobývá brněnskou kávovou scénu. Bratři Vojta a Matyáš Růžičkovi importují zelenou kávu, praží ji, provozují...
Když se snoubí umění špičkových českých kuchařů s talentem šéfa londýnské michelinské jednohvězdy a sommeliera, který šéfuje vinné selekci ve slavné restauraci s třemi hvězdami Michelin Guide,...