MICHELIN Guide Praha 2021 – vždy je to zásluha celého týmu

MICHELIN Guide Praha 2021 – vždy je to zásluha celého týmu

autor: Red. foto: se svolením The Eatery

Dlouho očekávané se ve čtvrtek nečekaně zjevilo. The MICHELIN Guide Prague je venku. Restaurace Field a La Degu si udržely hvězdu, v Praze máme i dva nové BIBy.

Prague? A co The MICHELIN Guide Main cities of Europe? Nadobro nad nimi v redakci lámeme hůl. Stejně jako to s největší pravděpodobností udělali i inspektoři veleváženého průvodce. Je to důsledek několika různých faktorů, včetně lockdownů a tím pádem omezené působnosti inspektorů v daném termínu, velkou roli samozřejmě hraje i digitalizace jednotlivých publikovaných průvodců, kteří už nejsou vydáváni knižně. Vše důležité naleznete v jednoduché appce, čímž Main cities ztrácí na významu.

„Děkujeme!!! A to především našemu celému skvělému týmu!“ napsal na svůj instagramový účet spolumajitel a šéfkuchař holešovické restaurace The Eatery, Pavel Býček. A má pravdu. Mimo jiné díky celkem stabilnímu a kvalitnímu týmu se restauraci povedlo něco, o čem se v gastrokruzích relativně dlouho mluvilo, podnik dostal označení Bib Gourmand. „The Eatery je cool, v industriálním stylu zařízená restaurace s velkým kuchyňským pultem. Pracují zde příjemní kuchaři, kteří denně vytváří řemeslně zvládnutá a dobře čitelná jídla, sestavená z české sezonní kuchyně,“ komentovali zástupci MICHELIN Guide styl holešovické kuchyně vedené Pavlem Býčkem.

Malinko větším překvapením je stejné ocenění, tedy Bib Gourmand, pro restauraci Dejvická 34, nabízející mix české a italské kuchyně. Pod vedením Tomáše Černého to snad ani nemůže být jinak, vzhledem k jeho letitým zkušenostem právě s italskou gastronomií. „Dejvická 34 Tomáše Černého je útulný podnik vedený s nadšením a umístěný na sever od řeky. Šéfkuchař představuje dovážené suroviny nejvyšší kvality v robustních, chuťově bohatých italských a českých pokrmech,“ napsal o svém nováčkovi prestižní průvodce.

Sám šéf Gwendal Poullennec, tedy Michelin Guide International Director, k tomu řekl: "Jsme potěšeni, že se nám podařilo najít další dvě restaurace, které mohou rozšířit náš seznam ocenění Bib Gourmand v Praze. Oba podniky představují skvělý poměr ceny a kvality, přitom nabízejí vysoce kvalitní kuchyni fantastických chutí."

Bib z minulých ročníků si udržely restaurace Na Kopci, Divinis a Eska, nikdo jiný. Tzn. Sansho vypadlo, což je z tohoto pohledu tak trochu smutné. Průvodce naopak vyzvedl pár nových podniků, jako skvělý Výčep, zaslouženě i vynikající Taro, relativního nováčka na pražské scéně - restauraci Bockem, a v tomto kontextu MICHELIN Guide zmiňuje i QQ Asian Kitchen, sídlící v Mosaic Hotelu.

Jednu michelinskou hvězdu si udržely obě stálice české gastronomické scény, tedy Field i La Degustation Bohême Bourgeoise.

A vypadá to, že je u nás Gwendal Poullennec jako doma, místní gastroscénu zná velmi dobře. „Praha nabízí pro každého něco,“ říká Michelin Guide International Director. „Její dynamická gastronomická scéna je stále pestřejší. Mnoho z těchto restaurací najdete mimo centrum města: jsou to trendy moderní místa, která reflektují Prahu, jakožto moderní město a zároveň respektují kulinářské tradice země."

Tak kde jsou další hvězdy a Biby, Gwendale?

Daiquiri – drink s neutuchající slávou, který milujeme a jehož základem je samozřejmě bílý rum. Co když ale narazíte na takový, který je jednoduše – absolutní Game changer?
Slavný nizozemský šéfkuchař a spolumajitel několika michelinským průvodcem oceněných restaurací neztrácí čas. Po té, co restaurace Pure C přišla najednou o dvě hvězdy Michelin Guide, se hodlá...
Cukrářského nadšence a experimentátora hledejte za značkou Sugar Life. Myšlenka vybudovat ji se zrodila už v roce 2018 během jeho cesty do Barcelony, kde ochutnal džem z mučenky a manga, což byla na...
Houby, zvěřina nebo kachna, stejně jako třeba dušená masa, to jsou pokrmy, které by v následujících týdnech mohly být servírované na náš stůl. Ladí totiž dobře s chladnějším počasím a skvěle budou...
Jemnost a hravost chutí, jejich barvitost a nekonečná inspirace – to vše a mnohem více nabízí giny z Japonska, Filipín, Vietnamu nebo třeba z Indie. Nacházíme se ve druhé polovině našeho příběhu....
Jistě, lanýž o váze 1,3 kg jsem mohl prodat za majlant. Bylo mi ale jasné, že se brzy nic tak výjimečného nezopakuje. Takže jsem se rozhodl úplně jinak.
Překvapivě je na maltském talíři nejtypičtější králík. Vaří se na mnoho způsobů. Nejčastěji v rajčatové omáčce se špagetami. Ideální způsob, jak si užít maltskou kuchyni je návštěva podniku...
Usedlost Perano se nachází v srdci Chianti Classico v Gaiole a těší se výjimečnému klimatu i půdě. Vinice se nacházejí v nadmořské výšce 500 metrů, tedy vysoko nad nadmořskou výškou obvyklou pro...
Nebližší ostrov Karibiku dokáže uhranout několika různými způsoby. Vyberte si – dokonalé pláže, průzračná voda, ve které nešnorchlovat by bylo hříchem, průměrná roční teplota 30 °C nebo výjimečný rum.