MICHELIN Guide Praha 2021 – vždy je to zásluha celého týmu

MICHELIN Guide Praha 2021 – vždy je to zásluha celého týmu

autor: Red. foto: se svolením The Eatery

Dlouho očekávané se ve čtvrtek nečekaně zjevilo. The MICHELIN Guide Prague je venku. Restaurace Field a La Degu si udržely hvězdu, v Praze máme i dva nové BIBy.

Prague? A co The MICHELIN Guide Main cities of Europe? Nadobro nad nimi v redakci lámeme hůl. Stejně jako to s největší pravděpodobností udělali i inspektoři veleváženého průvodce. Je to důsledek několika různých faktorů, včetně lockdownů a tím pádem omezené působnosti inspektorů v daném termínu, velkou roli samozřejmě hraje i digitalizace jednotlivých publikovaných průvodců, kteří už nejsou vydáváni knižně. Vše důležité naleznete v jednoduché appce, čímž Main cities ztrácí na významu.

„Děkujeme!!! A to především našemu celému skvělému týmu!“ napsal na svůj instagramový účet spolumajitel a šéfkuchař holešovické restaurace The Eatery, Pavel Býček. A má pravdu. Mimo jiné díky celkem stabilnímu a kvalitnímu týmu se restauraci povedlo něco, o čem se v gastrokruzích relativně dlouho mluvilo, podnik dostal označení Bib Gourmand. „The Eatery je cool, v industriálním stylu zařízená restaurace s velkým kuchyňským pultem. Pracují zde příjemní kuchaři, kteří denně vytváří řemeslně zvládnutá a dobře čitelná jídla, sestavená z české sezonní kuchyně,“ komentovali zástupci MICHELIN Guide styl holešovické kuchyně vedené Pavlem Býčkem.

Malinko větším překvapením je stejné ocenění, tedy Bib Gourmand, pro restauraci Dejvická 34, nabízející mix české a italské kuchyně. Pod vedením Tomáše Černého to snad ani nemůže být jinak, vzhledem k jeho letitým zkušenostem právě s italskou gastronomií. „Dejvická 34 Tomáše Černého je útulný podnik vedený s nadšením a umístěný na sever od řeky. Šéfkuchař představuje dovážené suroviny nejvyšší kvality v robustních, chuťově bohatých italských a českých pokrmech,“ napsal o svém nováčkovi prestižní průvodce.

Sám šéf Gwendal Poullennec, tedy Michelin Guide International Director, k tomu řekl: "Jsme potěšeni, že se nám podařilo najít další dvě restaurace, které mohou rozšířit náš seznam ocenění Bib Gourmand v Praze. Oba podniky představují skvělý poměr ceny a kvality, přitom nabízejí vysoce kvalitní kuchyni fantastických chutí."

Bib z minulých ročníků si udržely restaurace Na Kopci, Divinis a Eska, nikdo jiný. Tzn. Sansho vypadlo, což je z tohoto pohledu tak trochu smutné. Průvodce naopak vyzvedl pár nových podniků, jako skvělý Výčep, zaslouženě i vynikající Taro, relativního nováčka na pražské scéně - restauraci Bockem, a v tomto kontextu MICHELIN Guide zmiňuje i QQ Asian Kitchen, sídlící v Mosaic Hotelu.

Jednu michelinskou hvězdu si udržely obě stálice české gastronomické scény, tedy Field i La Degustation Bohême Bourgeoise.

A vypadá to, že je u nás Gwendal Poullennec jako doma, místní gastroscénu zná velmi dobře. „Praha nabízí pro každého něco,“ říká Michelin Guide International Director. „Její dynamická gastronomická scéna je stále pestřejší. Mnoho z těchto restaurací najdete mimo centrum města: jsou to trendy moderní místa, která reflektují Prahu, jakožto moderní město a zároveň respektují kulinářské tradice země."

Tak kde jsou další hvězdy a Biby, Gwendale?

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář