Co najdeš na Cestě za Bublinou

Co najdeš na Cestě za Bublinou

autor: Red. foto: Archiv TrunkBros

Jít z jednoho dobrého baru do druhého a v každém si dát jednu-dvě skleničky parádních bublin je sen. TrunkBros a Katy Youngová ten sen plní.

A jak známe Katy, ty bublinky budou fajnové. Přece jenom, těch pár let v branži s akcentem právě na sekty, cavu a champagne na ní zanechalo následky. Veskrze pozitivní. A těžíme z nich celý večer. Katy neomylně ví, jaké víno vybrat a jak nastavit celou tour tak, aby perfektně vygradovala.

A stalo se. Pokud další túry budou kopírovat tu naši, což se může, ale také nemusí stát, startujete fakt luxusně. Konkrétně na terase hotelu Four Seasons Prague s výhledem na Vltavu a Karlův most. Pecka. Pro začátek a pro jistotu je potřeba něco malého k zakousnutí, takže se ve formě bufetu objevují losos, tuňák a salát z řepy a kozího sýra. Dost příjemné.

Pijeme k tomu na terase Nicolas Blanc de blancs z vinařství Kamil Prokeš. Je to víno příjemně suché, dělané metodou sekundárního kvašení v lahvi a v malém množství vyprodukovaných lahví, což hned na startu vybízí k otázce: Když hned jako první pijeme limitku, co bude dál? Po tomto sektu následuje Cava Anna de Codorníu, fajn vychlazená, vždy příjemná a bohužel stále opomíjená. A dobrá. Opět kvašení v lahvi. Tak co bude dál?

Střih – stojíte se skupinou před nově otevřeným barem DRINK (more than WINE & COFFEE), šéfbarman a spolumajitel David Andrle před vámi otvírá první láhev Mumm Cordon Rouge Burt… Zbláznili se??? Druhá štace a rovnou champagne? Jak toto dopadne…? Opět od Katy proběhne krátká, svižná a přímá edukace o tom, jak velký je to champagne dům, kolik dělá lahví a co znamená ta červená stuha vyobrazená na láhvi. Ne, není to jenom bohapusté lití bublinek, člověk se tu má i něco dozvědět a tak je to správně. Jinak by to zas tolik nedávalo smysl. Ok, jdeme dál.

Logickou zastávkou po DRINKu je sesterský Hemingway bar, legenda mezi pražskými bary, na který se stojí fronta u dveří. Ta ale není pro nás – výhoda takových tour. Barmani nás vedou do mého oblíbeného patra a mezi hosty rozlijí pár lahví Perrier Jouët Grand Brut. Co dodat? Odborníky jedno z nejlépe oceňovaných základních champagne na světě může těžko zklamat. Svěží, suché, dobře čitelné, ničím nenabourává nastavenou pohodu… Ne náhodou má právě tuto značku několik předních pražských barů (včetně Hemingway baru) jako své housové champagne.

A přesouváme se k další legendě, tentokrát do Pařížské ulice. Jasně, je to Bugsy´s bar, už 25 let pilíř české mixologie. Pokaždé je čest sedět na baru a koukat, jak vám barmani míchají drink nebo nalévají skleničku vína. Pro tour si připravili Champagne Charles Heidsieck Brut Reserve a tím pádem už jsme úplně někde jinde. Jestli o champagne mluvíme jako o prémiovém produktu, tak Charles Heidsieck se dá považovat na double prémiové pití. A u nás stále nedoceněný brand. Díky osobní zkušenosti z návštěvy tohoto vinařství mohu potvrdit, že právě tito lidé vám ukážou, jak exkluzivní věc champagne je, jak s ní zacházet a jak skvěle se můžete cítit, pokud si otevřete právě láhev Charles Heidsieck. A neprohloupíte. Je to skutečně výjimečná záležitost.

No a kde jinde celou Cestu za bublinou zakončit, když ne ve svatyni nejsvětějšího champagne v Praze, v L´Fleur baru! Miloš Danihelka, jehož jméno se postupně a celkem jistě stává synonymem legendy, a jehož videorozhovor plus podcast jste nedávno mohli najít na našem webu VisitChef, zařídil, že je v L´Fleuru champagne více doma, než ve Francii. Jak to? Ten chlap se snad narodil v lisu, který presuje šťávu z hroznů, nebo tam alespoň strávil celý svůj minulý život, a Katy Youngová to dobře ví. Právě proto naši poslední zastávku chytře nasměrovala sem. Nikdo s vámi nebude tak dlouho a s takovou vášní rozebírat každou skleničku champagne, jako právě Miloš Danihelka. Pro tour si připravil láhve Champagne R. Pouillon & Fils Brut Premier Cru Rosé a byl to masakr. Celou dobu jedete bílá vína a nakonec vás někdo překvapí s růžovkou. Růžové a nakonec?!

Nenechte se zmást, je to naprosto OK a Miloš ví, co dělá – zmate vás barvou a naservíruje vám prvotřídní suché champagne se specifickým výrazem, které si prostě zamilujete. Jinak to ani nejde. Navíc vám vysvětlí, proč si právě toto víno máte zamilovat. Je to kouzlo závěru celého večera. Máte pocit, že si plujete na vlně plné bublinek a najednou vás odkloní do zcela jiných vod. Všechno bylo celou dobu naprosto správně, všechno sedělo, vše do puntíku gradovalo tak, jak to mělo být. A pak přišlo zmíněné překvapení ve formě růžovky. Tak nějak to přece stálo v Bibli – ty sis to dobré víno uchoval až pro tuto chvíli.

Další Cesty za Bublinou jsou k mání zde

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář