Za vínem do Žluté ponorky

Za vínem do Žluté ponorky

autor: Red. foto: se svolením Premier Wines & Spirits

Elegantní sluncem prosvětlené prostory populárního jihočeského podniku Žlutá ponorka a spousta milovníků dobrého vína. Jak se vydařila každoroční degustace vín?

Vkusně zařízené místnosti Žluté ponorky v Českých Budějovicích letos hostily hodně oblíbenou akci předního českého distributora vín a destilátů, společnost Premier Wines & Spirits, která každoročně nabízí milovníkům vín, sommelierům a dalším gastroprofesionálům to nejlepší ze svého portfolia. …a ještě něco navíc.

„Naše degustace vín má od loňského roku putovní charakter. Začali jsme loni na podzim v Brně, pokračovali v zimě v Plzni, na jaře následovala Praha a pro letošní podzim jsme se rozhodli pro České Budějovice. Snažíme se tak co nejvíce přiblížit našim klientům a všem milovníkům vín,“ vysvětluje Kateřina Valoušková, brand managerka Premier Wines & Spirits.

Tou letošní avizovanou přidanou hodnotou akce byla možnost setkání s Emilianem di Renzo, marketingovým šéfem Graham´s Port, špičkového portugalského výrobce portských vín. Zástupce vinařství hýřil úsměvy i gesty. Návštěvníci měli jedinečnou možnost si s ním popovídat, ochutnat vína z produkce Graham´s nalévané z lahví přímo Emilianem. Dá se tak s nadsázkou říct, že Emiliano degustující alespoň trochu přenesl do prostředí slunného Portugalska. Premier Wines & Spirits tím pádem ani letos neporušili tradici účasti osobností ze špičkových zahraničních vinařství na svých dvou nejdůležitějších degustacích. Na jaře se budeme těšit na podobně kvalitní překvapení do Prahy.

Emiliano di Renzo s vinařstvím Graham´s Port samozřejmě nebyl jediným lákadlem akce. Za návštěvu Žluté ponorky ten den stála mnohá vína - od lehkého „startovního“ prosecca Serenello přes špičkovou Cavu Anna až po krásná šampaňská vína Deutz a Piper Heidsieck nebo od skvělého Pinot Grigio TAVO z vinařství Tenuta Talamonti přes hodně zajímavá červená vína z vinařství Viña Real či Marqués de Murrieta až k francouzským Chateauneuf-du-Pape případně Côte de Nuits Village La Montagne z vinařství Domaine Jean-Jacques Confuron.

Vyvážená, různorodá a plná vynikajících vín pro gastronomii i do společnosti – taková byla další velká jihočeská degustace vín z portfolia Premier Wines & Spirits. A Žlutá ponorka je pro ni v tomto městě adekvátním partnerem.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář