Festival Evolution otevře brány Výstaviště v Holešovicích tento pátek

Festival Evolution otevře brány Výstaviště v Holešovicích tento pátek

autor: Red. foto: Archiv festivalu

Heslo dnešní doby, že jsme to, co jíme, si asi občas připomene každý z nás. A ti, kteří se heslem řídí, se opět sejdou 18. – 20. září na Festivalu Evolution na Výstavišti v Praze Holešovicích.

Pokud hledáte místo, kde si můžete odpočinout, skvěle nakoupit a ještě odcházet s hlavou plnou nových nápadů a inspirace, jste na správné adrese.

Je libo bio, fair trade, raw nebo vegan?

Vyznáváte raw, superfoods, fair trade, vegan, veggie, bezlepek, bio nebo snad konopí? Mezi vystavovateli budou i specialisté na veganskou, vegetariánskou nebo bezlepkovou stravu, producenti zdravých potravin, rodinné firmy a farmy. Najdete tu i alternativu v podobě proteinových produktů, cvrččí mouky a jiné speciality. Vše budete moci ochutnat třeba u stánků s bohatým výběrem občerstvení z kvalitních surovin. Inspiraci tady najde majitel restaurace, kuchař nebo provozní, ale to své si tu najde i ten, kdo prostě jen rád vaří. A nezůstane jen u nákupů a ochutnávek, čeká na vás také řada poraden a přednášek.

To nejlepší na jednom místě

Přesvědčíte se, že veganská i vegetariánská jídla mohou chutnat skvěle a že vaření bez lepku nemusí být věda - rozdíl oproti „klasice“ téměř nepoznáte. Je jasné, že strava ovlivňuje nejen naši váhu, kondici a zdravotní stav, ale i to, jak se cítíte. A kolem tohoto tématu se bude točit hodně přednášek lékařů, výživových specialistů a odborníků na zdravou stravu: Strava vhodná pro Babí léto, návody pro dosažení optimální váhy nebo doporučení pro různé výživové směry. Dozvíte se, jak posílit a podpořit tělo pomocí bylin a stravy, využít maximum výživy a energie ze stravy i to, které „babské“ rady fungují. Stranou nezůstanou ani biopotraviny, regionální produkty, raw strava nebo třeba „hmyzí výrobky“.

Zdravé nákupy, to k festivalu prostě patří

Kromě potravin, surovin a gastro zážitků, má na festivalu široké zastoupení přírodní a bio kosmetika, chybět nebude ekodrogerie zajišťující ekologické prostředky a vychytávky pro domácnost. Na své si přijdou také příznivci přírodních tkanin, biotextilu nebo zdravé obuvi a maminky zde najdou vše potřebné pro své ratolesti. Vystavovatelé pro letošek slibují nejen žhavé novinky, ale také mnoho ochutnávek a speciální veletržní slevy.

Děti nenechávejte doma

Pokud na festival dorazíte s dětmi, najdete tu programy i pro ně. V dětském koutku Rossmánek vám děti od tří let pohlídají a zabaví. Maminky s nejmladšími dětmi mohou využít zázemí pro kojení i přebalování – jednorázové plenky k dispozici zdarma.

Více informací a vstupenky najdete ZDE

Soutěž o balíčky 

Mimochodem, zdraví, které chutná, se týká i naší soutěže. Vyhrát můžete celkem tři balíčky od firmy Bonduelle. V nich najdete luštěninové těstoviny Légumio penne (95% červená čočka a 5% mrkev), Légumio rigatoni (95% hrách a 5% cuketa), Légumio fusilli (80% cizrna a 20% kukuřice). Dále zeleninové omáčky Légumio směs zeleniny s lilkem a tymiánem, Légumio směs se zelenou cuketou a olivami a Légumio směs se žlutou cuketou a smetanou. Dřevěná kazeta také obsahuje výrobky z řady Mini a Superpotraviny, konktrétně s Quinou a Mini Mix semínek, který obsahuje bulgur a červenou quinou. No a k balíčku získáte samozřejmě i dvě vstupenky na festival, kde si budete moci výhru vyzvednout. Vstupenky vám zašleme elektronicky. Soutěžit můžete už teď ZDE.

VisitChef je hrdým mediálním partnerem Festivalu Evolution.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář