Končím! Producenti vzpomínají, jak dramaticky chtěl Anthony Bourdain skončit s Parts Unknown

Končím! Producenti vzpomínají, jak dramaticky chtěl Anthony Bourdain skončit s Parts Unknown

autor: Red. foto: Slaven Vlasic

Televize CNN, domovský kanál populárního pořadu Parts Unknown zveřejnila klip, v němž kolegové vyprávějí o tom, jak chtěl Anthony Bourdain pořad opustit.

V nově zveřejněném videu vzpomínají Lydia Tenaglia a Chris Collins, spoluzakladatelé společnosti Zero Point Zero Production, která produkovala mimo jiné i seriály A Cook's Tour, Anthony Bourdain: No Reservations a Anthony Bourdain: Parts Unknown.

„Mluvil o odchodu," přiznává Tenaglia. „Stalo se to před pár lety." Scéna se nového videa se zaměří na Bourdaina v baru, jak rozjímá nad skleničkou. V průběhu této scény Tenaglia a Collins pokračují v popisu toho, jak je požádal o schůzku. „Bylo to dost dramatické," dodává Collins. „Říkal: Takhle už nemůžu žít svůj život. Skončil jsem," cituje ho Tenaglia. „S tímhle jsem skončil. Skončil jsem s vámi, lidi. Každá kapela jednou skončí."

Mezi důvody Bourdainova odchodu, který se téměř povedl, patřilo i to, že měl Bourdain pocit, že svým životním stylem rozbil svou rodinu, a nechtěl zničit svůj vztah s partnerkou Asií Argento. Producenti Collins a Tenaglia tedy jeho výpověď přijali. Najednou se zdálo, že to Bourdaina zaskočilo, jako by očekával, že se budou producenti více bránit. Všichni pak diskutovali o tom, jak by mohli v pořadu pokračovat.

Harmonogram, podle kterého Anthony Bourdain a zbytek týmu připravovali Parts Unknown, byl intenzivní. Když se na veřejnost dostal jeho rozchod s jeho druhou manželkou, Ottavií Busiou, přišla řeč na to, že Bourdain tráví na cestách až 250 dní v roce. Později Asia Argento hovořila s deníkem The Daily Mail, pro který zmínila, že byl Bourdain na cestách až 265 dní v roce. „Když jsme se viděli, měli jsme ze vzájemné společnosti opravdu velké potěšení. Ale nejsme děti. Jsme dospělí."

Ačkoli obavy o vztah byly zřejmě tím, co Bourdain nadnesl jako argument během svého pokusu vzdát se televizní kariéry, bylo stále jasnější, že práce si na něm celkově vybírá daň. David Chang v dokumentu podle deníku New York Post vysvětluje, jak působení na veřejnosti způsobilo, že se u Bourdaina rozvinuly agorafobické sklony.

Bourdain stále méně opouštěl svůj dům nebo hotelový pokoj, byl stále méně ochotný objevovat se na veřejnosti. Stýkal se se stále menším počtem lidí, protože kamkoli přišel, byl Anthony Bourdainem z TV obrazovky. „Když jsem doma, nejdu do nové, trendy restaurace," řekl Bourdain v rozhovoru pro magazín PEOPLE. „Nechodím po červeném koberci. Uvařím něco, co si přeje moje dcera, nebo si jenom odskočím a zůstávám přitom velmi blízko domova." Nakonec však dle všeho zvítězilo nutkání produkovat pořad dál. 

Zdroj: mashed.com

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář