Veltliner z Wachau? Jak jinak než elegantně…

Veltliner z Wachau? Jak jinak než elegantně…

autor: Red. foto: se svolením Weingut Familie Schmelz

Přímo v srdci Wachau, ve vesničce Joching, sídlí rodinné vinařství Schmelz, které v současnosti vedou manželé Johann a Monika se svými dvěma syny. Jejich vína odborníci označují jako temperamentní, delikátní, výrazná a elegantní.

Svým vinařením tak rodina pokračuje ve více než 150leté historii. Jejich vinice o rozloze cca 10 hektarů se táhnou od Wösendorfu až do Unterloibneru; v důsledku toho se i jejich vína vyznačují rozličností charakterů v závislosti na půdě a mikroklimatických podmínkách.

Pečlivá práce ve vinicích umožňuje sklízet naprosto zdravé hrozny, které jsou základem pro krásná vína s typickou ovocností a jemnou kořenitostí. Tato rodina je jedním ze zakládajících členů sdružení Vinea Wachau, právě o tuto oblast nám dnes jde.

Rodinné vinařství Schmelzových vyrábí vína především z odrůd Grüner Vetliner a Riesling, s důrazem na terroir jednotlivých poloh. Pokud bychom dnes měli vybrat jediné víno tohoto vinařství, tak to bude elegantní, jemně minerální Grüner Veltliner Wachauer Terrassen Federspiel. Méně intenzivní, ale poměrně bohatá vůně s tóny sadového ovoce a čerstvých bylinek doplňuje osvěžující chuť, šťavnatá a středně dlouhá, s pěknou jemnou minerální linkou.

„Víno má patrnou jemnou perličku, která ho dělá ještě pitelnějším a šťavnatějším,“ říká o Grüner Veltliner Wachauer Terrassen Federspiel sommelier Tomáš Brůha, který vína vybírá pro předního českého dovozce, Premier Wines & Spirits. Díky ideální kombinaci lehké minerality a svěžesti to může být například ideální společník pro konec léta, k zeleninovým salátům nebo grilovaným rybám či drůbeži.

Zkrátka ideální víno pro babí léto, které je o to zajímavější, že jej v září nabízí společnost Premier Wines & Spirits za zvýhodněnou cenu v akci 4+2 lahve zdarma. Ta elegance vás dostane.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář