Bublinky z Itálie i tichá vína z Moselu. Olomouc má za sebou prezentaci portfolia špičkových vín

Bublinky z Itálie i tichá vína z Moselu. Olomouc má za sebou prezentaci portfolia špičkových vín

autor: Red. foto: VisitChef.com

Tomu se říká oslava skvělých vín! Zástupci vinařství z Rakouska, Německa, Itálie i Francie se v Olomouci představili, ať už v tekuté formě nebo osobně. Nechyběla ani vína z Čech a Moravy.

Milovníci kvalitních vín měli před pár dny jedinečnou možnost nejen přechutnat špičková vína z portfolia jednoho z předních českých distributorů alkoholu Premier Wines & Spirits, ale také se setkat s profesionály z oblasti gastra. Premier Wines & Spirits touto další zastávkou pokračuje v nastaveném trendu svých degustací. V Olomouci se degustace odehrála ve čtyřhvězdičkovém Herbarium Butique Hotelu.

A trend by nebyl dokonalý, kdyby dovozce na degustaci nepozval opět vzácného hosta. Poté, co jsme měli možnost setkat se například v loňském roce s Emilianem di Renzo, marketingovým šéfem Graham´s Port v Českých Budějovicích, nebo s Italem Sergio Fraudentalim z vinařství Tenuta Talamonti v Praze, Premier Wines & Spirits nastavenou laťku nehodlá nijak snižovat a do Olomouce firma přivezla hned dva hodně zajímavé hosty.

Z Itálie, přímo z vinařství Serenello z oblasti Veneto, které je známé především pro svá vína typu prosecco, přijel do Olomouce Luca Serena, který je tváří tohoto vinařství. Historie vinařství sahá téměř 250 let do historie a o Serenelle se dobře ví, že vyrábí skvěle vyvážená vína, do kterých se vpisuje benátská oblast Veneta. Jejich posedlost proseccem je zkrátka taková, že nemůžou a neumí přestat. I přesto, že se jedná o poměrně velké vinařství, kvalita jejich produktů rozhodně stojí za vyzkoušení a doporučení, vynikající je u nich především poměr cena vs. výkon, což osobně Luca v Olomouci předvedl.

Neméně významným hostem, který se v Olomouci osobně představil, je Daniel Molitor z moselského Weingut Viermorgenhof. A kdo by odolal moselským Rieslingům? Ty se v Olomouci předvedly v plné parádě. Populární vinařství z pravého břehu řeky Mosely rozhodně stojí za pozornost. Jeho historie sahá až někam do 16. století. Mimochodem na zhruba 6,5 hektarech strmých vinic nepěstují jen Riesling, ale i Rivaner nebo Weissburgunder. Ruční sběr, pečlivá selekce hroznů, poctivá práce ve sklepě a tradice i zkušenosti rodiny Molitor, to vše se odráží ve vysoké kvalitě vína ve sklence. Právě z této strany řeky Mosel pochází i svěží, typický a skvěle pitelný Riesling, který dovozce Premier Wines & Spirits zařadil do své nově vznikající řady Premier Wines Selection.

Přední česká společnost zaměřující se na dovoz vín a destilátů na své vinné tour ale představí vždy mnohem více. Návštěvníci akce díky tomu nikdy nemají nouzi porovnávat různá vína mezi sebou a ochutnat ze skleničky zajímavosti, třeba z moravského vinařství Oulehla, francouzského Clos des Brusquiéres, z Gilbert Picq ze Chablis či z produkce španělského vinařství Vina Real a argenitnského Bodega Séptima. Samozřejmě, pokud jdete na akci, kterou organizuje Premier Wines & Spirits, nesmí chybět ani elegantní champagne, třeba od populárního brandu Piper-Heidsieck či skvělá španělská cava z produkce předního výrobce Codorníu. V olomouckém Herbarium Butique Hotelu jste mohli strávit klidně celé odpoledne a mnoho gastroprofesionálů tuto možnost také využilo. Nestává se totiž každý den, že by na jenom místě byla k mání taková selekce, jakou se může Premier Wines pochlubit. A jejich nabídka stále narůstá. Zástupci společnosti totiž stále pečlivě vybírají nová vinařství, jejichž vína by na českém trhu mohli zodpovědně představit. Třeba prostřednictvím podobných prezentací, jaká se po Praze a Českých Budějovicích odehrála nedávno v Olomouci, nebo rovnou osobně. Premier Wines & Spirits totiž i zde odvádí perfektní práci.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář