Jedním z cílů nové amsterdamské iniciativy je zvýšit podíl rostlinných potravin v jídelníčku občanů ze současných 39 % na nejméně 50 % do roku 2030. A na 60 % do roku 2040.
Princ Khaled bin Alwaleed a další investoři nalili do společnosti BlueNalu, prvního pilotního komerčního zařízení pro výrobu udržitelných mořských plodů, 60 mil. USD.
Americký fastfoodový gigant Burger King oznámil, že testuje udržitelné alternativy pro své příbory, brčka, víčka na nápoje, fritovací hrnky, obaly a ubrousky. Hodlá také dále rozšiřovat svůj program...
Bene Meat Technologies pracuje na technologii pro výrobu kultivovaného masa. Cílem jsou stejné vlastnosti jako u masa z živých zvířat. „Je to odpověď na etické, ekologické a zdravotní výzvy...
Slavný michelinský šéfkuchař a inovátor Heston Blumenthal vytvořil pro australský řetězec zdravých hamburgerů Grill'd hamburger na rostlinné bázi. Burger používá houbovou paštiku od australské...
730 dolarů pro dvě osoby a dalších 167 dolarů za nápoje ve slavné luxusní newyorské tříhvězdě. Veganka a profesionální kritik právě dojedli. Přinášíme vám přepis jejich rozhovoru po večeři.
Když máte tři hvězdy od MICHELIN Guide, tak vás to nějak zavazuje. Nebo ne? „Současný potravinový systém jednoduše není udržitelný, a to v mnoha ohledech,“ říká šéfkuchař slavné newyorské restaurace...
9. a 10. dubna se bude konat tradiční Festival Evolution, a tentokrát naplní své heslo #prostejinak důsledně. Proběhne totiž online. Díky platformě Happenee však návštěvníci nepřijdou o nákupy u...
Francouzský technologický start-up Gourmey pracuje na laboratorně pěstovaných foie gras, která by restauracím umožnily podávat tuto luxusní pochoutku etickým způsobem.
Jeden z nejzásadnějších kuchařů současnosti, kodaňský šéfkuchař Rasmus Kofoed potvrdil, že od ledna 2022 škrtá z jídelního lístku své restaurace Geranium, která je v současnosti na druhém místě The...
A kdo by ji nechtěl? Luxusní francouzská značka Hermès spolupracuje s MycoWorks na nové alternativě kůže. Ikonická Victoria tak bude mít svoji vegan verzi.
Dvouakrová vertikální farma řízená umělou inteligencí a roboty využije o 99 % méně půdy. I mimosezónní rostliny lze pěstovat v blízkosti domovů, s minimální či žádnou uhlíkovou stopou z dopravy.
Slavná hvězda Formule 1 je významně spojená s fast-casual řetězcem. Ten má zanedlouho otevřít dalších sedm poboček v Londýně.
Nadčasový vizuál z rukou oceňovaného designera Marka Mikovce a také první dělitelná přepravka na trhu pro komfortnější přepravu. Mattoni představuje novou láhev.
Nové ocenění od prestižního průvodce je velkým vyznamenáním pro podnik i planetu. Co přesně znamená MICHELIN Green Star?
Populární výrobce skotské whisky Johnnie Walker nedávno představil svou iniciativu „Next Steps Initiative". Jedná se o soubor závazků směřující k udržitelnosti.
Světlo světa spatřila zbrusu nová značka mléčných produktů Miil v nabídce online supermarketu Rohlik.cz. Šetří nejen peněženku, ale i planetu.
GreeenTech přichází s inovativním řešením pro lokální pěstování zeleniny, mikrobylinek a drobného ovoce. Cílem je umožnit lidem přístup ke zdraví prospěšným lokálním potravinám, a to bez ohledu na...
MeaTech 3D Ltd. podala u Patentového úřadu Spojených států amerických předběžnou patentovou přihlášku.
Síť velkoobchodů Makro Cash & Carry ČR představuje novou řadu rostlinných masových alternativ pod vlastní značkou METRO Chef.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář