Prudce pitelný! Čerstvě vymačkané šťávy a kapka alkoholu – barmani Public Interest představují letní menu

Prudce pitelný! Čerstvě vymačkané šťávy a kapka alkoholu – barmani Public Interest představují letní menu

autor: Ján Chovanec foto: Štěpán Ruszkowski a Kateřina Šubrtová

Public Garden – název nového menu dnes už ikonického pražského baru Public Interest ve vás může evokovat hned několik věcí. Zahrádku plnou zeleniny, ovoce a bylinek, důvěrně známé prostředí, kde je to především o pohodě nebo třeba zahrádku před barem. Anebo všechno dohromady.

Od začátku května má pražský bar Public Interest otevřenou zahrádku před podnikem. A že je to tu o pohodě, ví každý, kdo bar navštívil. O nic jiného tam vlastně nejde. Nebo ano! Ještě jde o dobré drinky. A ty se barmanům v Publicu daří. Nově vystavěli sezonní letní menu hodně fresh. A to doslova. Páteří signature drinků pod názvem Public Garden jsou čerstvé ovocné a zeleninové šťávy.

„Už když jsem sem před pár lety nastupoval,“ vzpomíná místní barman a jeden z autorů nového menu Patrik Jandus na své začátky v Publicu, „prosazoval náš provozní Jirka Mayer do drinků čerstvě vymačkané šťávy. Vždy tu ležely mísy s ovocem a zeleninou, které jsme postupně zdělávali a míchali z nich koktejly. Třeba smash drinky, které jsou vysloveně letní pití. Tímto novým menu se tak utvrzujeme v našem přesvědčení, že není nic lepšího než čerstvě vymačkaná šťáva.“ Samozřejmě.

Nebo přece? Jasně, zeleninové a ovocné šťávy jsou skvělé, ale když vám do nich barman přimíchá správnou kapku alkoholu… „Barman je přece lékárník s omezenými možnostmi,“ smějí se barmani Public Interestu, když spolu zbrusu nové menu rozebíráme.

Vyber si svůj alkohol

Nechte si poradit, nebo si vyberte sami, jaký destilát vám do vašeho freshe bude nejvíce vyhovovat. Pinapple & Sage, první z drinků menu je sice hodně o ananasu, ovšem šalvěj v něm hraje významnou roli. „Pohlcuje slanost mexického Paranubes rumu, který do koktejlu doporučujeme, a ponechává z ní jenom jemný, příjemný náznak. Když tyto chutě propojíte se sladkým a šťavnatým ananasem, zakápnete citrónovou šťávou, dostanete do skleničky na drceném ledu hodně zajímavý a osvěžující sladko-kyselý smash,“ popisuje Patrik a bere do rukou láhev rumu z Mexika. Jistě by do drinku místo tohoto hodně originálního rumu seděla třeba vodka, ale v rámci tohoto menu bychom si od barmanů nechali rozhodně doporučit, co a jak.

Raspberry & Coriander. Buď ho milujete nebo nenávidíte; koriandr vždy dělí lidi na dva tábory. K tomu sladkost malin a nakonec doporučené Amaro Montenegro, tedy bylinný hořko-sladký italský likér, díky kterému je Raspberry & Coriander vlastně nízkoalkoholickým koktejlem s příjemných hořko-sladkým chuťovým profilem.

White Grape & Mint. Tak to je lákavá letní kombinace. Svěží, nasládlá chuť hroznů v kombinaci s mátou má za následek, že se budete cítit skvěle. „Je to jeden ze dvou našich neoblíbenějších koktejlů tohoto menu, fakt se povedl,“ usmívají se barmani. Když se do drinku přidá bílý Duppy Share rum, tak je nám to jasné. Je totiž mnohem více ovocný, než jeho hnědý brácha. Jedná se o jakýsi twist na slavný Daiquiri koktej, ale zajímavější a ovocitější. „Prudce pitelný,“ dodávají autoři nového signature menu.

Sofistikovanější, hlubší pití ochutnáte, pokud si v Public Interest baru necháte namíchat drink Granny Smith Apple & Lemon, tedy zelené jablko s citronem. Nejdříve barmani přemýšlí nad tím, že je to spíše drink pro chlapy, nakonec se ale shodneme na tom, že v dnešní době už nic takového neexistuje. „Ani bys nevěřil, kolik jsem tu už připravil Piña Colady,“ zvedá obočí Matěj Tomek, druhý z barmanů a autorů nového menu. „Pak mícháš dva drinky, z toho jeden je Negroni a automaticky by sis myslel, že tento koktejl půjde pánovi, ale opak je pravdou.“ A podobně to bude i s Granny Smith Apple & Lemon. „Někteří z nás milují cider, tak jsme si řekli – pojďme udělat drink z jablka. A co kdybychom tu čerstvou jablečnou šťávu smíchali s citronem, stařenou jablečnou pálenkou AppleJack a dolili tonicem? Funguje to krásně!“

A konečně vodka, tedy pokud chcete. U koktejlu Watermelon & Cherry barmani doporučují buď to ji nebo lokální citrusovější Summer Gin z pražské destilerie Garrage 22. „Meloun u nás v sezoně teče stále a všude. V létě v Publicu zděláme neuvěřitelné množství červeného melounu. Jede vlastně s čímkoli. Improvizované nealko drinky nebo na alkoholové bázi, pořád a všude je meloun. Někdo se třeba zeptá – nemáte něco malého k zakousnutí? Tak jim odkrojím kousek melounu a hosté jsou spokojeni. U drinku Watermelon & Cherry ho kus přidáváme automaticky,“ připomíná si Matěj melounovou obsesi z loňského léta. Mimo to do skleničky dostanete čerstvou melounovou šťávu, Cherry bitter, vodku nebo gin, dle výběru. Fajnový, šťavnatý, svěží, hořko-sladký koktejl s výrazným melounovým tačem už je na cestě k vám.

…a není to všechno

Mimo těchto pěti koktejlů na alkobázi snad poprvé od svého otevření oficiálně Public Interest nabízí i dva Virgin Cocktails. Jedná se o Okurku s rebarborou topovanou se skvělým Yuzu tonicem, případně dietnější verzi se sodou. Druhým drinkem je Meloun (jak jinak?) se zázvorem. Gurmánskou kombinaci si nechte ve skleničce ještě něžně dolít Ginger beerem nebo opět sodou. Jak je libo.

Public Interest ale nabídne ještě něco navíc. „S novým menu nabízíme zvlášť ještě Gin&Tonic list. Jedná se o samostatné menu různých verzí populárního drinku, který snad Čechům už normálně koluje v žilách, tak je žádaný. V Publicu přicházíme s nabídkou našich doporučených kombinací ginů s konkrétními toniky. Otvíráme v šest hodin, na zahrádku krásně svítí letní sluníčko a vaše přehlídka drinků Public Garden nebo gintoniců může začít.“

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář