Cash Only Bar sbalený do krabice

Cash Only Bar sbalený do krabice

autor: Ján Chovanec foto: Archiv baru a redakce

Jeden z nejprogresivnějších barů v České republice plně pocítil důsledky krize spojené s koronavirem.

Je to jeden z modelů, jak to může dopadnout, když provozujete bar nebo restauraci na Praze 1 a zemi zasáhnou omezení, třeba v souvislosti se šířící se pandemií. Jednoduše řečeno Cash Only Bar zavřel a změnil se na DRINK more than WINE & COFFEE. Stejná adresa v klidné ulici, stejně hezký interiér a pár dalších známých elementů vám bude připomínat oblíbený Cash Only. Včetně Davida Andrleho, skvělého barmana a jednoho z provozovatelů obou zmíněných a chronologicky na sebe navazujících podniků.

Cash Only Bar jsme sbalili do krabice a opět jej rozbalíme v lepších časech,“ popisuje krizovou situaci s tím, že změnit zavedený koncept nebylo pro provozovatele ani za mák jednoduché. Upřímně, nebylo to jednoduché ani pro hosta, který měl Cash Only za jeden z TOP pražských barů. David a jeho tým makali, čtvrtletně vycházeli s plnohodnotným sezonním menu, reflektovali světové mixologické trendy… Upřímně, kolik takových barů v Praze bylo? Na prstech kolika rukou byste je spočítali?

Nově otevřený DRINK je tedy bar zaměřený na víno, kávu a koktejly – přesně v tomto pořadí. Otvírá ve třináct hodin a to doslova – dokořán je otevřené okno, před vchodem vás mile překvapí také venkovní sezení. Proč ne? Sezona přívětivějšího počasí je tu, sednout si ven proto láká.

„V této chvíli se mnohem více zaměřujeme na vína a různé druhy káv. Proto i na sociálních sítích komunikujeme především víno,“ vysvětluje David a naznačuje vinnou nabídku, která čítá zajímavé české a moravské vinaře jako Jaroslav Osička, Sůkal, Ševčík, vinařství Kutná Hora atd. Na své si ale přijdou i zájemci o francouzská či italská vína a zkrátka samozřejmě nemohou přijít ani milovníci bublinek. Champagne je nutností, po skleničce v DRINKU nabízejí třeba i prosecco. Několik lahví je vždy otevřeno po skleničce, nijak drahé ale nejsou ani celé láhve. DRINK si jednoduše zachovává filosofii přátelského, hostům příjemného prostředí a to jak obsluhou, tak menu.

Ale co koktejly? Na ty jsme přece byli z dílny Davida Andrleho a jeho týmu zvědaví a zvyklí! Jsou tam? Ne sice v takové šíři, jako tomu bylo u Cash Only, ale jsou! Nejde to zapřít, nejde to obejít, prostě si ty drinky musíte dát. Aged Apricot Negroni vás nemine, Clarified Basil Smash je povinnost, Paloma láká… Jejich ceny jsou vesměs pod dvě stovky. „I kdyby tu nebyly koktejly, které stále odkazují na styl Cash Only Baru, stabilně chceme mít v nabídce Espresso Martini, což nám logicky vychází ve spojitosti s nabídkou kávy a další lehké třeba i aperitivní míchané drinky, které si dáš rád i v létě, jako jsou Americano nebo Garibaldi,“ doplňuje David. Chtě nechtě tak naznačuje nový styl konceptu, který by se mohl zhlédnout ve světových barech, jakými jsou třeba londýnský Termini či Dante v New Yorku.

Stejně tak jako tomu bylo u předchozího podniku, i teď je důležitou součástí atmosféry hudba. V tom si David vždy liboval. Denní kávu nebo skleničku bublinek hostům doplňuje pohodová muzika, třeba ze soundtracků, večer hraje electro swing a soul. S tím pitím, co tu teď mají, to zapadá do sebe, dává to smysl.

DRINK je moc příjemný, kolemjdoucím a hostům (opět) hodně nakloněný podnik, u kterého před vstupem nemusíte dumat nad tím, kolik zrovna máte po kapsách peněz. Jednak jsou ceny nabízených nápojů naprosto v pořádku i pro každodenní návštěvu, a navíc – nově tu berou i karty.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář