„ Když budu muset vařit pro armádu, budu vařit pro armádu." „Jsme doma, ale jsme v pekle.“ „Ruskaja armija, idi na chuj!“ Osobnosti ukrajinské gastronomie burcují proti ruské okupaci.
Roadshow má v plánu navštívit desítky českých a slovenských měst. Sváteční náladu letos podpoří od listopadu až do konce prosince.
Pokud jste si koupili jednu z číslovaných lahví Bohemian ginu, i vy jste pomohli a přispěli. Společnost Premier Wines & Spirits nyní daruje nadaci 133 500 Kč z prodeje tohoto originálního českého...
Bohemian Gin se spojil s neziskovou pacientskou organizací Debra Česká republika a připravil speciální limitovanou edici.
Z každého prodaného jídla, kávy, dezertu nebo drinku, včetně Špork Spirits a oblečení Red Stag Fashion, věnuje Ukrajině 10 Kč, což by podle odhadů mohlo ve výsledku vygenerovat až kolem 10 000 Kč...
Akce se uskutečnila 11. listopadu v pražských podnicích Galerie Kozí a Le Terroir pod záštitou Centra handicapovaných lyžařů, Národní sportovní agentury a poslance Jakuba Jandy.
Ve čtvrtek 11. listopadu se v pražských podnicích Galerie Kozí a Le Terrior uskuteční výjimečný večer. Degustovat se budou rakouská a německá vína, champagne, kaviár a jednu delikatesu osobně...
Dubajský vládce, Jeho Výsost Mohammed bin Rašíd Al Maktúm, spustil v rámci svého projektu "Chléb pro všechny" zbudoval chlebomaty, které nabízejí chléb zdarma pro znevýhodněné osoby.
V nabídce jsou tři díla, jsou dražena skrz aukro.cz a přihazovat je možné do 9. září. Celý výtěžek dražby půjde na podporu Nadace pro současné umění Praha.
Ruská vodka Tsar a Russian Standard Vodka jsou na seznamu zakázaných výrobků. Finské společnosti Alko, S Group a další tamní distributoři přestávají prodávat ruské výrobky.
Dle slov organizátorů výzvy půjdou veškeré vybrané prostředky přímo na účet SOS Ukrajina neziskové organizace Člověk v tísni s.r.o.
Známý španělsko-americký šéfkuchař a restauratér, který také vede neziskovku World Central Kitchen, je osobně přímo na hranicích. World Central Kitchen má několik stanovišť v Polsku a v Rumunsku,...
KFC a Pizza Hut, jejichž majitelem je Yum! Brands, se staly posledními globálně důležitými společnostmi, které pozastavily své podnikání v Rusku. Přidal se k nim i britský řetězec s dětským...
Populární pražský koncept našel cestu, jak podpořit tam, kde je to potřeba.
Síť velkoobchodů makro i v tomto fiskálním roce pokračovala prostřednictvím svých třinácti prodejen v rozsáhlé podpoře potravinových bank.
Žabka, Carrefour nebo Rossmann ze svých regálů stahují produkty pocházejících z těchto dvou zemí. Přidal se i největší polský maloobchodní řetězec, Biedronka.
6. listopadu 2021 se uskuteční první charitativní večer v J&J. Degustační večeře proběhne pod záštitou Hynka Hanzy společně s umem šéfkuchaře Romana Čaníka a kreativním elementem a majitelem J&J...
Částka má jít prostřednictvím Mezinárodního výboru Červeného kříže na pomoc přímým i nepřímým obětem válečného konfliktu na Ukrajině.
Food blogerka Markéta Pavleje a šéfkuchař Marek Fichtner vaří tříchodové menu. Výtěžek z prodeje poputuje do neziskovky.
„Každá maličkost má význam.“ Server Fox News na svých stránkách píše, že obchody s alkoholem v USA a Kanadě vyhazují zásoby ruské vodky na protest proti invazi prezidenta Vladimira Putina na Ukrajinu.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář